“Sırtlanlarla” İlişkiye Zorlanan Genç Malavi Kızları


Afrika’nın Malavi topraklarında süre gelen bir gelenek insanlık tarihinin en korkunç sapkınlıkları dan birini gözler önüne seriyor. Afrika kıtasının Güney Doğu bölümünde yer alan ve denize kıyısı bulunmayan Malavi’lerin ülkesinde ergenliğe giren kız çocukları, kendilerine sırtlan adı verilen gözü dönmüş seks işçileri ile ilişkiye girmeye zorlanıyor.

Üstelik onları ilişkiye zorlayanlar öz ailelerinden ve babalarından başkası değil. Anne ve babalar tanrının gazabından korunmak, bela ve musibetlerin önüne geçmek, lanetlenmemek için sırtlan adı verilen bu seks işçilerini öz evlatları ile ilişkiye girmeleri için kiralıyor

Kız çocukları, aileleri tarafından kiralanan bu işçilerle zorla birlikte oluyor. Ondan kaçmaya çalışanlar hatta intihar edenler bile var sırtlan olarak isimlendirilen bu seks işçileri aynı zamanda kocası ölen dullarla da ilişkiye giriyor inanışa göre bu cinsel beraberlik kadınları temizliyor.

Sırtlanlar bu ilişkiler karşılığında 4 ile 7 dolar arası bir ücret alıyorlar. Bu cinsel ilişkiler sırasında korunmak kesinlikle yasak. O yüzden AIDS gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar bölgede kol geziyor.

Bir sırtlan ortalama 100 ile 150 arası kadınla cinsel ilişkiye girdiğinden bölgedeki hastalıklar bir kadından diğerine inanılmaz bir hızla yayılmakta..


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir