Sahipsiz Bir Hipopotan Leşi Karşı Karşıya İki Dev Yırtıcı, Aslan Ve Timsahın İnanılmaz Mücadelesi..


Kenya’da ölü bir hipopotamı yemek için aslan ve timsahın verdiği savaş böyle görüntülendi. Kenya’nın Masai Mara bölgesinde tura çıkan vahşi hayat fotoğrafçısı Richard Chew eşi benzerine ender rastlanır bir görüntüye tanıklık etti.

Kenya’nın Masai Mara bölgesinde tura çıkan vahşi hayat fotoğrafçısı Richard Chew eşi benzerine ender rastlanır bir görüntüye tanıklık etti.

Kenya’nın Masai Mara bölgesinde tura çıkan vahşi hayat fotoğrafçısı Richard Chew eşi benzerine ender rastlanır bir görüntüye tanıklık etti.

Chew, bir nehrin kenarında hangi sebepten öldüğü bilinmeyen bir hipopotamın ters dönmüş leşine rastladı.

Ve beklemeye başladı. Çok uzun süre beklemesine de gerek yoktu. Av kokusunu alan bir dişi aslan bölgeye kısa sürede ulaştı ve çekim başladı.

Ancak hipopotamı mideye indirebilmesi için rakipleri vardı. Nehirdeki aç timsahlar da aynı anda harekete geçmişti. Dişi aslanla timsahlar arasında ‘Açlık Oyunları’ (Hunger Games) filmini hatırlatan bir mücadele başladı.

Aslan, yırtıcılığını kullanarak timsahlara kafa tutarken timsahların da pes etmeye niyetleri yoktu. Sonunda aslanın pençeleri galip geldi. Hipopotam aslana yem oldu.

Fotoğrafçı pusuya yattığında dünya basınında yer alacak bu kareleri çekebileceğini tabii ki bilmiyordu.

Ama ölü hipopotamı midesine indirmek isteyecek hayvanların bölgeye kısa sürede ulaşacağı konusunda içgüdüsü doğru çıktı.


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir