Kuduza Karşı Doğal Direnç Geliştiren Kabile


Peru Amazonu’nda yaşayan bir grup insanın, kuduz hastalığına karşı doğal direnç geliştirdiği tahmin ediliyor.

 1. 1


  Kuduz aşısı olmamış altı kişiden alınan kan örneklerini analiz eden bilim adamları, bu örneklerde "kuduza neden olan virüsü etkisiz hale getiren antikorlar" buldu. 

 2. 2


  Bazı insanların hastalığa karşı bağışıklık tepkisi geliştirdiğini tahmin eden bilim adamları, bunun, yeni tedavi yolları bulmak için kullanılabileceğini belirtti. 

 3. 3


  Bu keşfin, kuduzun ölüm nedeni olarak görüldüğü bölgelerdeki hayatları kurtarabilecek etkili tedavi yolları geliştirilebileceğini düşündürdüğünü söyledi.

 4. 4


  Yarasaların ısırması sonucu öldürücü vakaların sık görüldüğü Peru'nun Truenococha ve Santa Marta adlı iki ücra toplumunda yapılan bu araştırma kapsamında, 63 kişiden kan örneklerinin alındığı ve yedi kişide kuduz virüsünü etkisiz kılan antikorlar saptandığı, bu yedi kişiden sadece birinin aşı olduğu kaydedildi. 

 5. 5


  Sizce dünyada her hastalığa bağışıklığı olan en az bir insan var mıdır? Örneğin gribe bağışıklığı olan biri veya ishale bağışıklığı olan başka biri. Var olduğunu düşünsek ve o insanlardan tedaviyi alsak nasıl olurdu? Yorumlara düşüncelerinizi yazabilirsiniz...

 6. 6


 7. 7


 8. 8


 9. 9Tepkini Göster

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Hadibeh Hadibeh
5
Hadibeh
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türünü Seç
Hikaye
Kendi Hikayeni Oluştur.
Liste
Kendi Listeni Oluştur.
Video
İstediğin Siteden Video Yükleyebilirsin.