Kedisine Sarılarak Evinin Yanışını İzleyen 83 yaşındaki Ali Amca


Malum kış ayları geldi ve soğuklar etkisini hissettirmeye başladı. Her ne kadar ülkemizin farklı kesimelrinde bahardan kalma günler yaşansa da bazı kesimlerinde ise kara kış yaşanıyor.

Kuşkusuz yokluk hepimizin başına gelebilecek bir durum ve kış aylarında varlığını bir hayli fazla hissettiriyor. Bu durumu yaşayanlardan biri olan Ali Meşe adlı 83 yaşındaki amcamız ıslak odunları tutuşturmak için benzine ihtiyaç duymuş. Sonrasında kontrol altına alınamayan alevler büyük bir yangına dönüşmüş.

Ali Amca ise canı kadar çok sevdiği küçük kedisiyle yuvasının kül oluşunu izlemiş… Bu fotoğraf bizlere Ali Amca’nın kedisine olan şefkatini hem de yuvasının yitip gitmesine duyduğu üzüntüyü hissettiriyor…

Ali Amca ve minik kedisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Ordular köyünde yaşayan 83 yaşındaki Ali Meşe, tek katlı ahşap evinde bulunan sobayı odunların yaş olması nedeniyle benzin dökerek tutuşturmak istedi

Bu sırada alevlerin birden parlaması üzerine çıkan yangını gören köy sakinleri durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, yangını kısa sürede kontrol altına aldı

Meşe, “Sobaya benzin dökmüştüm ve sobanın parlamasıyla dışarı kaçtım. Dumanlar içinden eşim ve iki oğlum da evden çıktı. Evin bodrumunda bulunan 14 tavuktan 13’ü telef oldu” dedi.

Fakat yangından çok Ali amcanın kedisine sarılarak evinin yanışını izlediği bu şefkat ve hüzün dolu fotoğraf konuşuldu


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir