Kadın Orgazmıyla İlgili Her Yetişkin İnsanın Bilmesi Gereken 18 Can Alıcı Gerçek


Seksle ilgili konular her zaman ilgimizi çekmiştir doğal olarak. Neticede insanız ve seks yapıyoruz, doğamızın getirdiği en temel ve en zevkli olaylardan biri hakkında bilgi sahibi olmak istememiz çok normal. İstemeseydik anormal olurdu… Özellikle kadın orgazmı hem kadınların hem de erkeklerin çok kafa yorduğu ve nedense bir türlü içinden çıkamadığı enteresan bir konu olmuştur.

1. Lezbiyen kadınlar, heteroseksüel kadınlardan daha sık orgazm oluyor

2014’te yapılan bir araştırmada, tanıdık bir partnerle yapılan seks sırasında heteroseksüel kadınların %61.6’sı orgazma ulaşabilirken, lezbiyen kadınların %74.7’sinin orgazm olabildiği ortaya çıktı.

2. Tarihteki ilk vibratör, doktorlar tarafından “Kadın Histerisi”ni tedavi etmek için icat edilmişti

Erkeklerin, cinsel anlamda tatmin yaşamayan kadınların histerisine teşhis koymalarıyla ilgili uzun ve garip bir geçmiş var. Reçete edilen tedavi, “histerik paroksizmi” uyandırmak için “pelvik bir masaj” amaçlıyordu. 19. yüzyılda kadınları orgazma ulaştırmak doktorların işinin bir parçasıydı. Üstelik ilk vibratörler buharla çalışıyordu.

3. Kadınların %80’i hayatlarında en az bir kez orgazm taklidi yapıyor

Yine aynı araştırmaya göre, kadınların %25’inin orgazmlarının %90’ı sahte. Ama endişelenmeyin sevgili erkekler, bunu anlamanın yolu mevcut. Bir kadın gerçekten orgazm olduğunda, alt karnında ritmik kasılmalar, kalçada hareketlenmeler, kalp atışlarında hızlanma ve meme ucunda sertleşme gibi reaksiyonlar yaşar. Eğer bunlara dikkat ederseniz gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz.

4. Orgazm olmak için aslında doğrudan vajinanıza bir şey girmesine bile ihtiyacınız yok

Kadını orgazma ulaştırmak için en geleneksel yöntem penetrasyon olsa da, aslında bu her zaman gerekli değil. Hatta en etkili yöntemin bu olduğunu da söyleyemeyiz. Kadınların sadace 3’te 1’i sırf penetrasyon ile orgazm oluyor.

Kadınların çoğu okşama ile orgazm olabiliyor. Bazıları sadece öpüşerek olabiliyor. Hatta ve hatta bazıları sadece orgazmı düşünerek orgazm oluyorlar.

5. Bir kadın, spor yaparken orgazm olabilir

Bazı kadınlar düzgün bir şekle sahip olmak için daha isteklidir. Ve bazen bu kadınlarımız “coregasm” denilen bir orgazm yaşarlar. Bu deneyimi yaşayan kadınların %40’ı, 10’dan fazla kez yaşadığını söylemişler.

6. Erkeklerin erken boşalması gibi, kadınlar da fazla erken orgazm olabiliyorlar

Portekizli kadınlarla yapılan bir araştırmada, bu kadınların %40’ının ilişki sırasında istediklerinden daha önce orgazm oldukları ortaya çıktı. Bunların sadace %3’ü kronik aslında. Ama en az erkeklerde olduğu kadar sinir bozucu…

7. Klitoris ile penis başı aynı görevi görüyor

Klitoris vajinanın, binlerce sinir ucu barındıran ve cinsel tatminin merkezi olan küçük bir parçası aslında. Bu erkeklere tanıdık bir tabir gibi gelecektir. Çünkü penis başı ile klitoris aynı yapıdan meydana geliyor ve işlevsel olarak benzerler.

8. Orgazm, acıların ve ağrıların azalmasına yardımcı oluyor

Araştırmalara göre; baş ağrısı çeken kadınların %48’i orgazm olduklarında ağrılarının gittiğini söylüyor. Ağrı kesicilerden daha hızlı bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu gece başım ağrıyor sevişmeyelim cümlesi tamamen gereksiz bir bahane.

Bu arada, bazı kadınlar orgazmın karın ağrılarını da giderdiğini söylüyor.

9. Orgazm, bize yenilmezlik hissi yaşatıyor

Yine yapılan araştırmalarda, orgazm sırasında beynimizin, korku duygusunu neredeyse tamamen sildiği ortaya çıktı. Bunu doğanın bizi anı yaşamaya zorlaması olarak düşünebiliriz.

10. Bir insan orgazm olurken ölebilir. Bu ihtimal hem kadın hem de erkek için geçerli

Bu tabii çok az görülen bir durum. O yüzden sakın kendinizi bu güzel histen mahrum bırakmayın. Ani ölümlerin yaklaşık %6’sını, seks sırasında yaşanan ölümler oluşturuyor. Bu trajik durum genelde seks sırasında yaşanan kalp yetmezliği yüzünden oluyor.

11. Orgazm olurken bağlılık hormonu salgılanıyor

Seks sırasında aşık olmamıza neden olan oksitosin hormonunu salgılıyoruz. Ve orgazm olduğumuzda bu hormon büyük bir hızla yükselerek patlama noktasına geliyor.

Kadınların orgazm olması, bedenlerinin salgıladığı oksitosin hormonu miktarıyla doğru orantılı. Eğer kadının salgıladığı oksitosin hormonu çok yüksek olursa, orgazm seviyesi de o kadar güçlü ve içten oluyor.

12. Kadınlar da erkekler gibi gerçek anlamda “boşalabilirler”

Kadınların orgazm sırasında fiziksel olarak sıvı boşalması gerçekte olabilen bir durum. Bu sıvı idrar değil tabii ki. Bazı kadınlarda, erkeklerde olduğu gibi ama sperm içermeyen sıvının bulunduğu bir bölge oluyor. Ve orgazm sırasında bu sıvı dışarı çıkabiliyor.

13. Kadın orgazmı genellikle 15-20 saniye civarı sürüyor

Her insan birbirinden farklıdır ve bu orgazm olma süresi için de geçerli. Orgazmının 2 dakikaya kadar sürdüğünü söyleyen kadınlar bile var. Ama ortalamadan bahsedecek olursak, bu süre genelde 15-20 saniye oluyor.

14. Bir kadın doğum sırasında orgazm olabilir

Bebek doğurmak zaten başlı başına bir mucize, ama bazı kadınlar bu mucizeyi daha da muhteşem bir şekilde yaşayabiliyorlar. Doğum sırasında orgazm olmak küçük bir ihtimal bile olsa, kesinlikle mümkün! Fransa’da yapılan araştırmaya göre, kadınların %0.3’ü doğum sırasında orgazm yaşıyor.

15. Orgazm, orgazmdır!

Bugün hala birçok insan şu eski inanışa takılmış durumda; klitoral ve vajinal olmak üzere iki tip kadın orgazmı vardır ve gerçek olanı vajinal orgazmdır. Ama böyle bir şey yok sevgili okurlar. 1966 yılında seks araştırmacılarının vardığı sonuca göre, kadın orgazmı bir tanedir ve buna ulaşmanın birçok farklı yolu olabilir.

Sizin orgazma ulaşmak için uyarılma yönteminiz ne olursa olsun, yaşanan orgazm hepsinde aynı.

16. Bazı kadınlar orgazm olduklarını anlayamayabilirler

Genel olarak orgazmın deprem etkisi yaratan, aşırı tutkulu ve çılgın anlar olduğuna dair bir algı olsa da, bu herkes için geçerli değil. Bazı kadınlar orgazm olduklarının farkında bile olmayabiliyor. Bu kadınlar kasıklarındaki kasılmaları güçlü bir şekilde hissetmeyebilirler ama bir tatmin ve tamamlanmışlık hissi yaşarlar.

17. Daha iyi orgazmlar yaşamak için kendinizi eğitebilirsiniz

Her kadının düzenli olarak çalıştırması gereken bir kası var; vajinası. Kegel egzersizleri, pelvik duvarı kaslarının çalışmasını, cinsel uyarılmayı ve orgazma ulaşmayı sağlayabilir. Basitçe ifade etmek gerekirse, pelvik kaslarınızın (çok çişiniz geldiğinde kullandığınız kaslar) gücünü günlük küçük egzersizlerle arttırmaktan bahsediyoruz.

18. Kadın orgazmı yaş ilerledikçe daha da iyiye gidiyor

Yakın zamanda yapılan bir araştırmada, 18-24 yaş aralığındaki kadınların %61’i en son yaptıkları sekste orgazma ulaştıklarını söylediler. Buna karşılık, 40-50 yaş arasındaki kadınlarda bu oran %70. Kadınlar, yaş ilerledikçe yatakta daha rahat ve deneyimli oluyorlar. Bu da daha iyi bir seks anlamına geliyor.


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir