İnsanlıktan Saklanan En Büyük Sırlardan Biri: Epifiz Bezi


Beynin epifiz bezi olarak bilinen veya üçüncü gözümüz olarak da bilinen belli bir kısmı vardır. Pineal olarak adlandırılmasının nedeni, çam kozalağı gibi şeklinde olmasından dolayıdır.

Şöyle bir çam kozalağı düşünün:

“Serotonin türevi melatonini üretmekten sorumludur. Bu melatonin, mevsimsel işlevlerimiz de dahil olmak üzere uyku düzeni geçişlerini etkileyen hormonlarımızı kontrol eder”.

Bu minik çam kozalağı yani epifiz bezi, iki yarım küre arasındaki beyin merkezine yakın bir yerde bulunur.

Epifiz bezi ile ilgili bilgileri bazılarının elinde tutmasının nedeni, beynin bu bölümüne ait potansiyeli henüz tam olarak kimsenin bilememesidir.

Epifiz bezi esasen insanlar için fiziksel ve soyut dünya arasındaki kapı olabilir !.. Bu minik kozalak harekete geçirildiğinde, zindelik ve bir olma hissi, kişilerin zihnini doldurur, onlara her şeyi bilme hissi verir. Kişi bu aktivasyonu; yoga, meditasyon ve diğer gizemli yöntemlerin çeşitliliği ile başarabilir.

Eski yöntemler ve ileri uygulamalar sayesinde kişi, fiziksel dünyadaki diğer insanların düşüncelerini ve eylemlerini bile kontrol edebilir.

Tüm bunlar imkansız görünse de, eski Sovyetler Birliği hükümetleri ve çeşitli gizli kuruluşlar, bu etkileri uzunca bir süredir araştırmaktadırlar. Ancak elde edilen bilgileri de kilit altında, gözden uzak tutmaktadırlar.

Beynimizde bu şaşırtıcı ustalığı elde edememiş olmamızın nedeni, günlük olarak sindirdiğimiz sodyum florür miktarıdır. Epifiz bezi, vücudumuza giren sodyum florürün çoğunu emer.

Bu da epifizin seviyesini düşürür, böylece vücudumuzdaki hormonal süreçlerimizi dengeleyemez hale gelir.

Size Daha Fazla Hadibeh Dedirten İçerikler Okumak İstermisiniz? Sayfamızı Takip Etmeniz Yeterli

 


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir