İlişkiye Girmeden Ve Hatta Cinsel Organa Sahip Olmadan Bile Hamile Kalmak Mümkün ?


Afrika’da Lesotho isminde küçük bir ülkede vajinası olmayan 25 yaşındaki genç kızın, erkek arkadaşıyla yalnızca oral seks yoluyla birlikte olmasına rağmen sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirmesi doktorların oldukça kafasını karıştırdı.

Biyoloji derslerinden öğrendiğimiz kadarıyla hamile kalmak için cinsel ilişki gerekiyor, değil mi? Hatta ve hatta ilişki yumurtlama dönemine denk gelmiyorsa, ilişki yaşansa bile döllenme ihtimalinin çok düşük olduğunu da biliyoruz.

Görünüşe bakılırsa durumlar tam da düşündüğümüz gibi değilmiş… Eğer uygun şartlar sağlanırsa oral seks yoluyla da hamile kalınabildiğini bize kanıtlayan genç bir kızın ilginç ötesi hikayesini sizlerle paylaşıyoruz.

Ameliyat bittikten sonra karnı dikerken karşılaştıkları yaralar dikkatlerinden kaçmayan doktorlar genç kız ile bu konu hakkında konuşsalar bile olayın ardındaki gizemi hemen çözemediler.

Kızın hastane kayıtlarına bakıldığında ise 278 gün (yaklaşık 9 ay) kadar önce hastaneye karnında bıçak yaralarıyla geldiğini öğreniyor, doktorlar. Peki bu yaralar nasıl oluştu?

Cinsel organının durumunun farkında olan kız, birkaç umut kırıcı girişimin ardından oral seks deneyimlerinde bulunuyor.

Karnından bıçaklanmadan hemen önce yeni erkek arkadaşıyla bu şekilde bir ilişkiye girerken eski erkek arkadaşı tarafından iş üstünde yakalanıyor ve kavga bıçaklarla son buluyor.

Daha önce hiç regl olmamış genç kız, karnı büyüdüğü için endişeleniyor fakat aklında hamile olduğuna dair en ufak bir şüphe yok.

Bıçaklanma yaralarını dikmek için yapılan ameliyatta doktorlar bir şey fark ediyor:  Yani kızın midesine giren spermler bir şekilde yaralanmış karın boşluğunda yolunu bulup üreme organlarına taşınıyor. Normal şartlarda bile, spermlerin hayatta kalabilmesi için oldukça uzun bir yolculuk bu…

Peki, spermler bu yolculuktan nasıl sağ çıktı dersiniz?

İlk olarak midenin boş olması spermlerin mide asidi ve diğer etkenlerden zarar görmesini önlemiş olmalı, ayrıca spermler meni adındaki yapı tarafından da korunuyor bu süreçte.

Diğer bir etken ise bıçaklanma olayının ilişkiden çok kısa bir süre olması, yani çok uzun sürmüyor spermlerin mideden çıkıp yumurtalara ulaşması. Doğrusu karın boşluğunda bulunan spermler ile hamile kalmanın 1980’lerden beri mümkün olduğu var sayılıyor.


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir