En İlginç Hayvan Çiftleşmesi ve Ritüelleri


Su Aygırı Çiftleşmesi

Erkek su aygırları çiftleşmeye hazırlamak için dişilerinin üzerine dışkılarını fırlatırlar. Dışkıya yön vermek için minik kuyruklarını kullanırlar.

Kirpi Çiftleşmesi

Erkek kirpiler çiftleşme öncesinde dişilerini çiftleşmeye hazırlamak için idrarlarını şiddetli bir şekilde üzerlerine fışkırtırlar. Bu sayede dişi çiftleşmeye hazır olur ve çiftleşme gerçekleşir.

Yassı Solucan Çiftleşmesi

Dünyanın çift cinsiyete sahip nadir hayvanlarından olan Yassı solucanlar çiftleşme için önce kavga ederler. Bu kavgadaki amaç dişi rolünü kimin üstleneceği içindir. Kavga esnasında erkeklik organlarını kullanırlar ve kazanan taraf erkek rolünü üstlenir.

Balonlu Fok Balığı Çiftleşmesi

Çiftleşme isteği duyan erkek balonlu foklar dişilerini etkilemek için burunlarındaki zar sayesinde burunlarında top şeklinde zarı şişirirler. En büyük balonu şişiren erkek fok dişiyi kapar ve çiftleşme başlar.

Zürafa Çiftlemesi

Erkek zürafalar çiftleşme gerçekleşmeden önce dişilerinin çiftleşmeye hazır olup olmadıklarını öğrenmek için dişilerinin idrarını tadarlar. İdrardan öğrendikleri sonuca göre dişi hazırsa çiftleşme gerçekleşir.

Ahtapot

Christine Huffard isimli bir bilim adamı ahtapotların vahşi yaşam hallerini gözlemlerken şöyle bir şeye rastlamış: dişi ahtapot erkeğiyle çiftleştikten sonra 3 koluyla onu ölene dek boğmuş. Klas.

Bal arısı

Güzelliklerine aldanmayın. Bal arıları süper erkek düşmanı bir koloniye aitler. Erkeklere sadece kraliçe arıyla çiftleşmeleri için ihtiyaçları var, bu sürecin sonunda genellikle erkeğin cinsel organı patlıyor ve ölüyor. Hala ölmediyse, koloninin dışına sürülüyorlar ve üretilen balı yemesinler diye koloni dışında kış soğuğunda ölene kadar bekletiliyorlar. Siz siz olun dişi bal arılarıyla çıkmayın.

Balina

Kadın balinaların erkeklere ayıracak duygu kotaları neredeyse sıfır. Aynı anda neredeyse 6 balinayla flörtleşip hangi balinanın takım taklavatı en büyükse onunla çiftleşiyorlar. Muhtemelen balina bebeklerinin babasının kim olduğunu bile umursamadan işleri bittikten sonra açık denizde salına salına yüzüyorlar ve arkalarında bir sürü kırık erkek balina kalbi bırakıyorlar.

Bonobo maymunu

temelde azgın, vejetaryen lezbiyenler. 100 kişilik gruplar halinde yaşıyorlar ve dişi bonobolar gruptaki tüm kararları alıyor. Genç dişi bonobolar gruba lider yaşlı dişi bonoboyu ayartarak alınabiliyor. Aslında erkek bonobolar çok daha iri ve güçlü ama dişiler onları radikal feminist politikalarıyla bastırmayı başarmış.

Denizatı

Dişi denizatları erkeğiyle hayat boyu mutlu bir evlilik yaşıyormuş gibi görünse de, erkeği taşıyıcı olarak kullanıyor ve hamile olan taraf aslında erkek denizatı oluyor. Muhtemelen bütün dişi denizatları gizli lezbiyenler.

Haplophryne mollis

Derin denizlerin fener balıklarının bir türü olan bu türün dişileri erkeğinden daha büyük olmakla birlikte, erkekler spermlerini bırakacakları dişiye tutunmak zorundalar. Eğer tutunacak güçte değillerse, ölüyorlar. Bu tutunma eylemi yüzünden erkekler “seksüel parazitler” olarak görülüyorlar. Tam seksistlik yani.

Karadul örümceği

Karadullar bizim de aşina olduğumuz, erkeğinden belki de en çok nefret eden dişi hayvan. Zira çiftleşme zamanı gelmeden hiçbir erkek örümcekle iletişim kurmamakla birlikte, çiftleşme gerçekleştikten sonra da erkeği yiyorlar. Gerçekten. Yiyorlar.

Karınca

Direk National Geographic’ten alıntılayalım: “Erkek karıncaların çoğunlukla tek bir rolü vardır; kraliçe karıncayla çiftleşmek. Bu tek amaçlarını gerçekleştirdikten sonra, ölürler.

Komodo ejderi

Dişi komodo ejderleri erkeklerden o kadar çok nefret ediyor ki, onlar olmadan üremenin bir yolunu bulmuşlar. Kertenkelelerin yaşayan en büyük türü olan Komodo ejderleri, aseksüel üretimle erkekleri ihtiyaç dahilinden çıkarmış durumdalar.

Peygamber devesi

Dişi peygamber devesi erkeğiyle çiftleştikten sonra kafasını ısırarak koparır. Bazen de geri kalanını yer. Vaktiyle çiftleştiği şanssız adamı yemek karnındaki minik develeri beslemeye yardımcıdır. Ne kaltak ama.

Zıplayan örümcek

Zıplayan örümceklerin erkek kısmısı dişiyi etkilemek için büyüüük bir çiftleşme dansı sahnelemek zorundalar, eğer ki şanssızlarsa ve dişi dansı beğenmezse, erkeği öldürür. Ve yer. Klasik.

Penguen

Çiftleşme zamanı geldiğinde erkekler dişinin gözüne güzel görünmek için güzelce giyinip, ona beğendirmek için güzel bir yuva inşa etmek zorundalar. Peki bunun karşılığında dişi penguenler ne yapıyorlar? Onları oyalıyorlar.

Akrep

Akrepler diğer katil dişilerin yanında biraz daha kararsız kalıyorlar. Bazen erkekleri ayartıcı çiftleşme danslarına davet ediyorlar, bazen de sizi akşam yemeği niyetine yiyorlar. Kek gibi kararlı olun akrepler, sinirimizi bozmayın.


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir