Hindistan’da 1 Kişiyi Öldürüp 250 Kişiyi Yaralayan Alkolik Maymuna Müebbet Hapis

0
2778

Hindistan’da alkolik olduğu belirtilen bir maymuna, 1 kişiyi öldürdükten ve 250 kişiyi de yaraladıktan sonra müebbet hapis cezası verildiği bildirildi.

1.

Hayvanat bahçesi doktoru Mohd Nasir, yerel medyaya yaptığı açıklamada Kalua’nın serbest bırakılması halinde nereye giderse gitsin insanlara zarar vereceğini ve 3 yıl önce hayvanat bahçesine getirilmesinden bu yana ‘agresif davranışlar’ sergilediğini belirtti.

2. Eski sahibi alıştırmış

Kalua’nın hayvanat bahçesine getirilmeden önce ülkenin Mirzapur bölgesinde yaşadığı ve sahibinin onu et ve alkolle besleyen bir büyücü (medyum) olduğu öne sürülüyor.

Kalua’nın sahibi öldükten sonra saldırganlaştığı ifade edilirken, maymunun orman ve hayvanat bahçesi ekipleri tarafından yakalanmadan önce halihazırda 30’u çocuk olmak üzere 250 kişiyi yaraladığı bilgisi veriliyor.

3. Saldırdığı kişilerden biri hayatını kaybetti

Ayrıca maymunun yaraladığı kişilerden biri hayatını kaybederken birinin de estetik ameliyat geçirmek zorunda kaldığı belirtiliyor.

4. Hedefinde daha çok kadınlar var

Kalua’nın hedefinde ise daha çok kadınların olduğu kaydediliyor. Maymunu sakinleştirmeye çalışan hayvanat bahçesi görevlilerinin uyguladığı vejetaryen diyetin işe yaramadığı, maymunun kadın hayvanat bahçesi görevlilerine saldırmaya devam ettiği ifade ediliyor.

5. Hakkında şikayet olan tek maymun değil

Bu durumun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından önce meydana geldiği kaydedilirken, Uttar Pradeş eyaletinde son haftalarda ‘hakkında şikayet’ olan tek maymun Kalua değildi.

Geçen ay da bir grup maymun, Meerut’ta bir laboratuvar teknisyenine saldırmış, Kovid-19 hastalarından alınan bir dizi kan örneğini çalmıştı.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here