Her Gün Yaptığımız Sağlığımıza Zararlı Şeyler

Bazı alışkanlıklarımız farkında olmasak bile sağlığımıza zarar veriyor, eğer bunlardan birini yapıyorsanız yapmayı bırakmanız sizin için iyi olacaktır


1. Hapşırırken tutmak

Hapşırırken engel olmak beynimize giden damarlarda büyük bir basınç oluşturur. Bunu yapmak baş ağrısına, damarların zarar görmesine, duyma problemlerine yol açabilir.

2. Çok fazla parfüm sıkmak

Parfümler kimyasal bileşenler içerdiği için çok fazla kullanmak alerjik reaksiyonlara neden olabilir, astımı olan birini kötü etkileyebilir. Cilde sıkılan parfümler ciltte ve gözlerde alerjik tepkiler oluşmasına neden olabilir.

3. Yiyecekleri plastik kutularda saklamak

Bazı plastik kutular, özellikle kalitesiz olanlar, esnekliklerini korumaları için zararlı kimyasal maddeler içerirler. Bu kimyasal bileşenler kutunun içinde uzun süre duran yiyeceğe geçebilir. Bunları kullanmak yerine cam veya seramikten yapılmış kutuları kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

4. Yemekten hemen sonra dişleri fırçalamak

Yemekten sonra dişleri fırçalamak dişler için faydalı olsa da bunu yemekten hemen sonra yapmanın zararlı olduğu ortaya çıktı. yemek yedikten hemen sonra dişlerin üstünde biriken asit tabakası fırçalamayla dişlerin dentin tabakasına işleyip zarar verebiliyor. Bunun yerine dişleri yemekten en az yarım saat sonra fırçalamak daha iyi.

5. Çok sık antibakteriyel sabun kullanmak

Cildimizde zararlı olduğu kadar yararlı mikroorganizmalar da yaşar. Bu yararlı bakteriler, cildimizde zararlı bakterilerin üremelerini önler. Çok sık antibakteriyel sabun kullanmak zararlı bakterileri öldürdüğü kadar cildimizdeki yararlı bakterileri de öldürdüğü için iyi değildir.

6. Çok sıkı pantolon giymek

Şık olsa da çok sıkı pantolon giymek deriye yakın olan sinirleri ve damarları çok fazla sıkıştırdığından sağlığımız için zararlı olabilir. Giyilen pantolon mutlaka kan akışını engellemeyecek kadar bol olmalıdır.

7. Çok fazla meyve suyu içmek

Normalde 1 ya da 2 portakal yediğimizde midemiz dolar ve doygunluk hissiyle başka portakal yiyemeyiz. Ancak suyu sıkıldığı zaman çok daha fazla portakal tüketmiş oluruz çünkü doygunluk hissetmeyiz. Bu da vücudumuza çok fazla şeker almamız anlamına gelir ve fazla şeker çoğu kişi için zararlı olabilir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
Hadibeh Hadibeh
0
Hadibeh
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Gün Yaptığımız Sağlığımıza Zararlı Şeyler

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Giriş Yap

Captcha!
Hadibeh Hesabınız Yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Yenileme

Geri
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Geri
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List