Günümüz Koşulları Düşünüldüğünde Tarihin En Korkunç 5 Tedavi Yöntemi


Modern tıp şu an için bir çok hastalığa çare bulabilecek bir kapasitededir. En azından diş çektirirken bademcik iltihabı olup ölme şansımız çok azalmıştır. Burada size geçmişte kullanılan ürkütücü ve bazen de dehşete düşürücü tedavi yöntemlerini sunacağız.

1. Yapay Sülük

Bir hasta için kanının temizlenmesinden daha iyi bir şey yoktur. Bu yüzden doktorlar sülükleri olmadığı zaman yapay sülüğü kullanıyorlardı. Dönen bıçaklar hastanın cildinde bir yara açıyordu ve uzun silindirdir de kanı vakumlama için kullanılıyordu.

2. Basur Maşası

Eğer geçmişte basur acısından kıvranıyorsanız, bu aletle biraz içli dışlı olmanız gerekmekteydi. Bu sevimli alet sıkıca kavrayıp, kanamayı sınırlandırmak ve eskisi gibi olmaması için dışarı çıkan basuru eziyordu.

3. Diş Çekme Pensesi

Eğer modern dişçiliğin çok rahatsız edici olduğunu düşünüyorsanız, bir de nereden buralara geldiğimize bakın. Ortada gözüken vida dişe geçirilip, diş çekme olayının daha kolay olması sağlanıyordu. Tabi ki bunlar anestezinin icadından önce olduğunu unutmayın.

4. Ereksiyon Önleyici Halka

Muhafazakar Viktoria çağında, mastürbasyon sağlıksız olarak görülüyordu. Erkeklerin mastürbasyon yapmasını önlemek için doktorlar bu aleti icat ettiler. Penisin etrafını saran bu alet takılıyken eğer erkek ereksiyon yaşarsa iç tarafta kalan sivri uçlar cilde batarak isteksizlik hali oluşturuyordu.

5. Cerrah Testeresi

Baş ağrısına çare bulmak isteyen doktorlar cerrah testeresi denilen aletle hastanın kafa tasına delik açma yöntemini kullanıyorlardı. Allah’tan şu an bizim Paracetamol’umuz var.


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir