Günümezde Dahi Eden Ve Yok Artık Dedirten Cinsel Gelenekler


Şimdiye kadar hiç duymadığınız, çok şaşıracağınız 10 cinsel geleneği burada derledik.

1. Himalayalar

Himalayarda yaşan halkın en büyük kazancı tarımdır.Birden fazla oğlu olan aileler, her oğul için toprak böler ve onlardan evlenmesei isterler.Kendi ailesini kurmaları ile aile başına daha az tarım alanı sağlarlar. Fakat halk bu bölünme için çözüm bulmuştur. Tüm erkek çocukları, tek bir kadını eş olarak belirler ve arsayı bütün şekilde ellerinde tutarlar. Toprak bölünmesin diye ailede bulunan her erkek birer aynı kadınla evlenir.

2. Antik Yunan

Antik yunan toplulukları cinsellikte en verimli ve kabul edici topluluklarıdır. Homoseksüellik halk arasında yaygındır. Toplumda ki mevkiye göre aktif ve pasif erkekler belirlenir. Toplumda bulunan gençler ve daha az itibar sahibi olan erkekler pasif olmayı kabul ederler.İtibarlı ve güçlü olan erkekler ise aktif olur.

3. Trobriand Kabilesi

Bu kabile büyülere inanır ve büyü yapmakla uğraşır. Bu büyülerden bir tanesi de cinsel isteği arttırmak içindir. Kızlar 6-8 yaşları arasında, erkekler ise 11-12 yaşında cinsel ilişkiye başlar. Evlilik öncesi cinsel ilişki normal karşılanırken, yemeğe çıkılması hoş karşılanmamaktadır.

4. Mardudjara Kabilesi

Genç bir insan erkek olarak kabul edilmek istiyorsa, bir takım işkencelere maruz kalmak zorundadır. Genç erkekler sünnet ediliyor ve kesilen deriler gençlerin ağzına konuluyor. Genç erkeklerden bu derileri hiç çiğnemeden yutmaları bekleniyor.

5. Saut-d’Eau Haiti

İbadetlerinm yapıldığı bir şelaledir.Bu ibadetlerin birisi ise herkesin çıplak halde şelalenin altına girip cennetten iyilik istemesini içerir.Sonrasında, katılanlar kutsanmış hayvanların kanıyla çamur karışımı çevresinde kıvrılarak seksüel bir dans gerçekleştirir…

6. Sambian Kabilesi

7 yaşına gelen erkek çocuklar, annelerinden alınıyor ve yalnızca yetişkin erkeklerin bulunduğu bir barakaya yerleştiriliyor. Bu çocuklar 10 yaşına geldiklerinde ise, burunları kanatılıyor, kusmaya ve sperm içmeye zorlanıyorlar. Böylece ruhlarındaki kötülüklerin temizlendiğine ve yetişkinliğe hazır olduklarına inanılıyor.

7. Nijer

7 yaşına gelen erkek çocuklar, annelerinden alınıyor ve yalnızca yetişkin erkeklerin bulunduğu bir barakaya yerleştiriliyor. Bu çocuklar 10 yaşına geldiklerinde ise, burunları kanatılıyor, kusmaya ve sperm içmeye zorlanıyorlar. Böylece ruhlarındaki kötülüklerin temizlendiğine ve yetişkinliğe hazır olduklarına inanılıyor.

8. Sepik Nehri Kabilesi

Kabilenin yaşlı üyeleri, bir ustura ağzı ile gençlerin derisini, bir timsahın derisine benzeyecek şekilde kesiyor ve böylece gençler erkekliğe adım atabiliyor.Derizi yüzülmeyen erkekler cinsel ilişkieye giremiyor.

9. Mandan

Bir erkek olarak kabul edilmek isteyen her Mandan genci, 4 gün boyunca hiç uyumadan oruç tutmak zorunda. 4 günün ardından, gençlerin göğüslerine şiş saplanıyor ve gençler tavana asılıyorlar. Bu ritüel boyunca herkes gülümsemek zorunda ve ritüelin bitmesi için asılan kişinin bayılması gerekiyor. Son aşama olarak, kişinin serçe parmağı kesiliyor ve adak olarak Tanrılar’a bahşediliyor.

Dikiş Geleneği

Yetişkinliğe adım atan kadınların cinsel birleşme yaşamasını önlemek için, klitoris dudakları birbirine dikiliyor.


Like it? Share with your friends!

-3
-3 points

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles