Guiness Rekorlar Kitabı’na Girmiş Dünyanın En Tehlikeli Hayvanları!


Dünya çok hassas bir denge ile yaşamını sürdürüyor ve dengede yaşayan her canlıya düşen görevler var, bu görevlerin sağladığı da bazı özellikler. Kimisi büyük kimisi güçlü, bazıları da zehirli. İşte karşınızda dünyanın en tehlikeli hayvanları…

 1. 1 Cassowary


  En tehlikeli kuş Cassowary Guiness Rekorlar Kitabı'na göre, Cassowary dünyanın en tehlikeli kuşu. Çok sinirli olan bu kuş, gagasıyla sizi öldürebilecek güçte. Avustralya ormanlarında ve Yeni Gine'de yaşayan Cassowary'le karşılaşma şansınız çok yüksek değil.Ancak eğer karşınıza çıkarsa, dikkatli olmanızda fayda var. Zira bu kuşun pençeleri de, gagası da aynı derecede ölümcül. 

 2. 2 Zehirli Ok Kurbağası


  Zehirli Ok Kurbağası Kolombiyada yaşar. Dünyanın en zehirli canlısıdır. Bir kere dokunmak bile ölüme sebep olabilir. 2 cm boyundadır. Zehiri 150 insanı aynı anda öldürebilir. Zehiri 30.000 fareyi öldürebilecek güçtedir. Vücudu sürekli zehir kaplıdır.

 3. 3 Mavi Çıngıraklı Ahtapot


  Mavi Çıngıraklı Ahtapot Dünyanın en zehirli ikinci yaratığıdır. Zehiri iki dakikada öldürür. Japonyada yaşar. Gökkuşağı taklidi yapar. Siyanürden 10 bin kat daha güçlüdür.

 4. 4 İnland Taipan Kobra Yılanı


  İnland Taipan Kobra yılanından 100 kat Kara mambadan 50 kat güçlüdür. Avustralyada yaşar. Bir ısırığı 100 insanı öldürebilecek güce sahiptir. Zehiri 5 metre uzaktan etkilidir.   

 5. 5 Sarı Akrep


  Sarı Akrep Ortadoğuda yaşar. Halk arasında sarı akrep diye bilinir. 1 mg zehiri 15.000 fareyi öldürebilir. Zehiri insanı bir saatte öldürebilecek kadar güçlüdür.

 6. 6 Gila Canavarı


  Gila Canavarı Dünya üzerindeki en zehirli kertenkele türüdür. Amerika kıtasında yaşar. Bilinen adı GİLA canavarıdır. Isırığı tedavi edilmezse öldürücüdür.

 7. 7 Başlıklı Maymun


  Başlıklı maymun, insanların ceplerini değme yankesiciler kadar ustalıkla karıştırıp yenilebilecek maddeleri alır. Karşısına bir köpek çıkınca, sırtını kamburlaştırır, tükürür ve o kadar çirkin havlar ki, köpek çoğu kez çareyi kaçmakta bulur. Fakat başlıklı maymunlar genellikle tatlı huylu yaratıklardır.

 8. 8 Kirpi


  Kirpi Kızdırıldığı zaman vücudu yuvarlak hale gelir ve böylece bir diken topuna dönüşür.

 9. 9 Pirana


  Pirana Piranhaların en belirgin özelliği iri ve sivri dişleridir. Güçlü kaslara bağlı alt ve üst çenesinde sıralanmış olan ustura gibi dişler ağız kapandığında birbirlerine sıkıca kenetlenir. Böylece piranha kendinden çok daha iri olan avından büyük parçalar koparabilir

 10. 10 Tarantula


  Tarantula Oldukça zehirlidirler. İnsanoğlunu en fazla korkutan, gizemiyle en fazla merak uyandıran canlılardan biri olan tarantula, pek çok filmde, kitapta, belgeselde karşımıza çıkar ve değişik özellikleriyle bizi hem büyüler hem de içimizin ürpermesine neden olur. Genelde tropikal ormanlara ve Amerika'ya ait olduğu düşünülen tarantula, sanılanın tam aksine Avrupa'ya aittir.


Tepkini Göster

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızdım Kızdım
3
Kızdım
Komik Komik
2
Komik
Hadibeh Hadibeh
7
Hadibeh
Sevdim Sevdim
3
Sevdim

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türünü Seç
Hikaye
Kendi Hikayeni Oluştur.
Liste
Kendi Listeni Oluştur.
Video
İstediğin Siteden Video Yükleyebilirsin.