Görür Görmez Küfür Etmek İsteyeceğiniz 5 Mahluk


Hayvan sevgisi olan insanlar merhametli insanlardır peygamberimiz Hz. Muhammed’in söylediği gibi; “Kalbinde merhamet olmayana cennet yoktur.” Hadibeh.com olarak sözünü tüm insanların bilmesini umut ederek, insanlıktan nasibini almamış, hepimizin sinirlerini bozan ve huzurumuzu kaçıran 5 mahluğu listeledik.

1. Eşeklere sopayla işkence etmişti! O çobanın cezası belli oldu.

Kars’ın Arpaçay ilçesinde büyükbaş hayvan otlatan çoban, yüklerini taşıyan iki eşeğe işkence etti. Çoban, yüzlerini kapattığı hayvanları bayıltana kadar dövdü. O işkence yaparken, arkadaşı da o anları çekti.

Gözaltına alınan çoban serbest bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Kars Şube Müdürlüğü ekipleri ise zanlıya hayvan başına 625 lira olmak üzere toplam bin 250 lira idari para cezası verdi.

2. Hayvanı otomobile bağlayıp metrelerce sürüklemişti!

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde köpeğini otomobilin arkasına iple bağlayıp sürükleyerek işkence eden R.D’nin köpeği kaçırdığı ortaya çıktı. Köpeğin sahibi ise videoları izlemesiyle köpeğin kendine ait olduğunu belirtti.

Seydikemer’de çekilen köpeğe işkence videosu Tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Aracın arkasına bağladığı ip ile sürükleyen R.D. olayı ardından gözaltına alınmış 4 bin 252 lira ceza alarak serbest bırakılmıştı. Köpeğin kendine ait olduğunu söyleyen R.D.’nin köpeği Bodrum’dan kaçırdığı iddia edildi.

3. Sakarya’da bacakları kesilen yavru köpeğin ölümü

Veterinere götürülen köpek, tedavi için İstanbul’daki bir veteriner kliniğine gönderildi. İstanbul’da ameliyat edilen yavru köpek tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

4. Hayvana şiddetin adresi Düzce. Köpeğin yüzüne kimyasal madde attılar!

Hayvana şiddet haberi bu kez Düzce’den geldi… Yüzüne kimyasal madde dökülen bir köpeği üniversite öğrencileri fark etti. Veterenire götürülen köpek, görme kaybı yaşıyor. Jandarma, bu vahşeti yapan kişi veya kişileri bulmaya çalışıyor.

5. 2 aylık yavru köpeği tüfekle vuran cani yakalandı

 

Mardin’de 3 gün önce 2 aylık yavru köpek Kuzey’i bacaklarından vurarak yaralayan 75 yaşındaki İ.A. adlı zanlı yakalandı. Yavru köpek ise durumu ağır olduğu için uçakla İstanbul’a gönderildi. ‘Kuzey’ adı verilen köpek iyileşse bile bacaklarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya…


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir