Geçmişi Geleceğe Taşıyan Oyun Konsolu: PlayStation 4 Pro Retro

Konsol savaşları kaldığı yerden devam ediyor. Oyun konsolları sadece çalıştırmış oldukları sistem gereksinimi yüksek oyunlarla değil, aynı zamanda tasarımlarıyla da sektörün öncüleri olmayı istiyorlar. İşte...


Video oyunlarını daha da keyifli hale getiren konsollar, fiyatlarıyla da şaşkınlık yaratıyorlar. 2013 yılında Sony tarafından dünyaya tanıtılan, Playstation 4 konsolu bu zorlu yarışta Microsoft’un Xbox One konsoluyla karşı karşıya gelmişti. 2016 yılının sonlarına doğru Sony markasının atılımıyla bugüne kadar ki en güçlü oyun konsolu Playstation 4 Pro piyasaya sürüldü. Tasarımın sahibi Sony, pusuya yatmış bir şekilde Microsoft’un yaratacağı güçlü Xbox Scorpio konsolunun piyasaya sürülmesini bekliyor.


Oyun konsollarını, ses sistemlerini, akıllı telefonları, tabletleri ve çeşitli teknolojik cihazları birer tasarım harikası haline dönüştüren ColorWare firmasının ellerinde şekillenen PlayStation 4 Pro Retro konsolu bu savaşı kızıştıracak gibi görünüyor. Geçmişten gelen görünümüyle bizleri 90’lı yıllara ışınlayarak, hem eski dosta kavuşmanın mutluluğunu hem de yaşlanmış olmanın hüznünü yaşatan PlayStation 4 Pro Retro, sınırlı sayıda piyasaya sürülecek. Dilerseniz Microsoft Xbox Scorpio konsolunun hazırlıklarını sürdürürken, bizler de ColorWare tasarımı PlayStation 4 Pro Retro ile eski günleri yad edelim.

İşte karşınızda geçmişi geleceğe taşıyan benzersiz bir oyun konsolu: PlayStation 4 Pro Retro:

Birçoğumuz 9999999 in 1 yazan fakat içerisinden maksimum 3 ya da 4 oyun çıkan kasetlerin kullanıldığı atarilerle eğlencenin doruklarına varırken, biraz durumu iyi olanlar ise 3 boyutlu SEGA Saturn gibi konsollarla günü gün ediyordu. Ancak 3 Aralık 1994 tarihinde, dönemin velinimetleri sayılan atarilerin pabucunu dama attıracak cihazların doğuşuna şahitlik ettik. Teknoloji devi Sony tarafından üretilen bu konsolu adı PlayStation’dı.Piyasaya sürüldüğü tarihte dünya çapında 100 milyonun üzerinde satın alınan PlayStation, zamanla gücüne güç kattı. 2016 yılının sonlarında PlayStation 4 Pro olarak karşımıza geldi. Şimdi ise bu çocukluk hayalimiz ColorWare’in ellerinde yeniden hayat buluyor. PlayStation 4 Pro Retro adıyla karşımıza gelen bu güçlü konsol, ilk PlayStation modeline benzer tasarım özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
Hadibeh Hadibeh
0
Hadibeh
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geçmişi Geleceğe Taşıyan Oyun Konsolu: PlayStation 4 Pro Retro

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Giriş Yap

Captcha!
Hadibeh Hesabınız Yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Yenileme

Geri
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Geri
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List