Eski Yunanlıların Açığa Çıkan 5 İğrenç Sırrı


Antik Yunan denince akla ilk olarak sanat, bilim, felsefe, yunan tanrıları ve olimpiyatlar gelmektedir fakat eski yunanlılar söz konusu olduğunda akıllara durgunluk veren gizemli sırlar ve eski yunan gelenekleri daha çok dikkat çekmektedir. Bu içerikte hadibeh.com sizin için eski yunanlıların açığa çıkan 5 iğrenç sırrını bir araya topladı.

5. Çıplak Spor

Gimnazyum kelimesi Eski Yunan ve Roma’da, ve günümüzde beden eğitimi ve spor etkinliklerinin yer aldığı, çevresinde revaklı avlular bulunan büyük bina olarak kullanılmaktaydı. Ama Antik Yunan’da bunun bir anlamı da çıplak spor yapılacak yerdir.

Eski Yunan’lı erkekler burada çıplak olarak spor yaparlar ve bunun tanrıları onurlandırmak olduğunu düşünürlerdi. Öyle ki  bu spor alanına genital bölgeyi örten en ufak bir bez parçası ile bile girmeye çalışan aşağılanır, şiddete maruz kalırdı.

Bu spor alanı aynı zamanda erkeklerin felsefe yaptığı politika iş konuştuğu ve gençlerin yaşlılar ile veya erkeklerin birbirleri ile cinsel ilişki yaşadığı sapkınlıkların gerçekleştirildiği alanlardı. Ve O günlerde bu son derece normaldi.

4. Zencefil

Bu maddede +18 bir olaydan bahsedeceğiz eğer bu tarz konular sizi rahatsız ediyorsa diğer maddeye geçebilirsiniz. Eski yunanda soyulmuş zencefil atın anüsüne sokuluyor bu sayede atların kuyruklarının hep havada olması sağlanıyormuş. Bu şekilde atlar daha asil görünüyor muş.

Daha sonra zencefil cezalandırılan köle kadınlarında anüslerine ve vajinalarına sokuluyordu elleri bağlanıp çıkarmalarına müsade edilmiyordu ve kadınlar yanma hissi ile cezalandırılıyordu. Cezası büyük olanlarla ilişkiye girilip acısı arttırılıyordu.

Antik yunanda devlet işi hariç her işi köleler yapardı. Hatta ilişkiye girecek olan karı koca ilişki öncesinde kölesini kullanarak oral yol ile ereksiyon olur, kadında aynı şekilde oral yol ile kendini gevşetip ilişkiye girerlerdi. Para için çalışmak aşağılayıcı bir şeydi.

3. Kırmızı Ruj

Eski Yunanda sadece fahişeler kırmızı ruj sürerdi.  Çoğu kadın o dönemde makyaj yapımıyordu. Makyaj cinsel açıdan tahrik edici görünüyordu ve fahişeler tahrik edici görünmek zorundalardı para kazanmak için.

Rujlar ise timsah, koyun, vb hayvanların vücut atıklarından elde ediliyordu. Fahişeliğin göstergesi olan ruj tarihte ruj konusunda ilk kanunun çıkmasına olanak sağlamıştır. Eğer bir fahişe kırmızı rujsuz dışarı çıkar ise namuslu görünüp insanları kandırdığı için para cezasına çarptırılırdı. Yani o dönemde kadının namusunu ruj belirlerdi.

2. Pirinç Boğa

MÖ 6 YY. da Atinalı bir pirinç ustası dönemin lideri Balaris’e içi boş pirinçden yapılma bir boğa hediye etti.  Bu boğanın bir kapısı var ve içine bir insan sığabiliyordu. Kullanılmadığı zaman sanat eseri olarak kullanılan boğa. İçerisine insan koyulup altına ateş yakılarak bir anda işkence aletine dönüştürülüyordu ve içine atılan kişi canlı canlı ölene kadar yakılıyordu.

Bununlada kalmayan pirinç ustası boğaya sesi arttıran borular yerleştirerek çığları herkesin duymasına olanak sağlamış. Rivayete göre Kral Balaris Boğanın mucidine “Al bak bakalım icadına, dilediğin gibi çalışıyor mu” diyerek içerisinde ilk pirinç ustasını yakmıştır. Ayrıca Kral Balaris de bu boğanın içinde idam edilmiştir.

1. Hapşırma yoluyla doğum kontrol

Antik yunanda kadınlar hamile kalmamak için ilişki sonrası dizlerini kırarak çömelip, hapşırıp daha sonra zıplayarak hamileliği engellemeye çalışmışlardır. Bu sayede kadın vajinasından spremleri dışarıya akıtırdı. Çokta mantıksız olmayan bu yöntem ile kadınlar büyük oranda hamile kalmaktan korunurlardı.

Günümüzde hala bir çok yerde bu yöntem “zıplama yöntemi” adı ile kullanılıyor. Bir çok kaynak doğum kontrol yöntemi olarak tavsiye ediyor.


Like it? Share with your friends!

0

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles