Eski Mısırlıların Açığa Çıkan 10 İğrenç Sırrı


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Eski mısır medeniyetinin görkemli saraylarının, muhteşem yaşantılarının, giyimin, kuşamın ve lüksün arkasında insanların arkasında insanların kanını donduran 10 tuhaf sır. Hadibeh.com sizin için bir araya topladı.

10. Baldan Köleler

O dönemlerde Mısır’daki aşırı sıcaklarda bütün canlıların en büyük düşmanı sivrisineklerdi. Firavunlar  ve zengin mısırlılar kölelerinin üstüne bal dökerek yanlarında gezdirip sineklerin onları ısırmasını sağlardı. Baldan köleler çocuk, yetişkin fark etmez kısa sürede hastalıktan ölürdü.

9. Kraliyet ailesi

Mısır kraliyet ailesi mumyaların da yapılan araştırmalar sonuçta kralların kız kardeşleri veya kuzenleri ile evlendiği ortaya çıkmıştır. Ensest ilişki oldukça yaygındı.

8. Zengin ve fakir

Mısırda zenginler lüks bir hayat sürerken fakirlere hiç bir seçenek sunulmaz, sürekli çalıştırılırlardı. Fakir kalmaları sağlanır, ata binmelerine izin verilmezdi. Zenginler kanat takarak dolaşırlardı.

7. Cesedin mumyalanması

Mısırda mumyalanan kişinin bütün iç organları çıkartılırdı. Sadece kalp bırakılırdı çünkü antik mısırda ruhun kalpte olduğu ve kişi tekrar dirildiğinde kalpte hayat bulacağı inanılırdı. Diğer iç organlar cesete gözcülük yapsın diye kavanozlar ile mumyanın yanına konurdu.

6. Kedi

Eski mısırda kedi tanrıça ismidir. Mısırın en kutsal gıdası buğdayı farelerden koruduğu için kediler zamanla tanrı konumuna yükselmiştir. Kedi öldüğünde büyük törenler düzenlenir yas tutulurdu. Kedilerin ülke dışına çıkarılması yasaktı.

5. Tutan Komon’un mumyası

Çocuk kral olarakda bilinen tutankomon’un ereksiyon halinde öldüğü anlaşıldı. Mısır Tarihinde ereksiyon halinde mumyalanan başka firavun yok. Sebebi tam olarak bilinmiyor ki zaten zamanla penisini çalmışlar 🙂 Ne yapacaklarsa artık

4. Eski mısırda doğum kontrolü

Eski mısırda kadının vajinasına sarımsak veya soğan yerleştirip uyuturlarmış. Sabah uyandıklarında eğer sarımsak kokusu geliyorsa kadının nefesinden tüplerinin açık olduğu ve doğurganlığında hiç bir problem olmadığı anlaşılırmış. Saçmalık 🙂

3. Firavunlar resimlerin aksine genelde şişmanlardı

Sürekli sarayda yatıp gününü gün eden, yediği önünde yemediği arkasında bir pozisyonda olan firavunlar çoğu zaman seks yapmaya dahi üşenmişler ve tombalak olmuşlardır.

2. Anüs çobanı

Anüs cobanları firavunların anüsleri ile ilgilenirdi. Temizliği ile ve anüste olan çeşitli hastalıkların tedavisi ile ilgilenir çözüm için çalışırlardı. Mısırda onlara anüs muhafızları denirdi. Mısırda göt ne kadar önemli anlamış olduk 🙂

1. Cinsellik

Antik mısırda cinsellik herşeyden önemliydi. Nil Nehrinin akıntısı bile tanrıların boşalması olarak anılırdı ve nile boşalma festivalleri düzenlenirdi. Erkekler yer içer sabahda kadar nile boşalırdı, kadınlar erkekleri boşaltır ve spremleri nile dökerdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Like it? Share with your friends!

0
0 points

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eski Mısırlıların Açığa Çıkan 10 İğrenç Sırrı

Giriş

Sende Hemen Haditör Olup İstediğin İçeriği hadibeh.com ailesi ile paylaşabilirsin.
Hesabınız yok mu?
Haditör Ol

Şifremi Unuttum

Dert Etme Hemen Yenisini Alırsın

Geri dön
Giriş

Haditör Ol

Sende Hemen Haditör Olup İstediğin İçeriği hadibeh.com ailesi ile paylaşabilirsin.

Captcha!
Geri dön
Giriş
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Video