En İyi Rollerini Hamileyken Canlandıran 12 Oyuncu


Bir film çekimi bazen o kadar uzun sürebilir ki, iş yükü 1’ken 100’e çıkar. Bazı kadın oyuncular ise bütün bu iş yüküne ek olarak zor bir görevi daha üstlenirler: Rol yaparken hamileliklerini gizlemek… Bu özel durumlarında bile unutulmaz performanslar sergileyen 12 oyuncuyu seçtik.

12. January Jones – ‘Mad Men’

Mad Men’deki Don’un hassas ve kırılgan karısı, beşinci sezonun çekimleri sırasında gebeliğinin bir sonucu olarak kilo aldı. Yazarlar, evlilik stresinin bir sonucu olarak kilo aldığını iddia ederek, senaryoyu yeniden düzenlediler. Aktris, sahte bir ikinci çene de dahil olmak üzere özel bir makyaj uyguladı ve sanki karnında değil, her yerde ağırlık kazanmış gibi görünmesini sağlamak için ekstra kat kat giysiler giydi. Bu makyajı her seferinde uygulamak 5-6 saat sürüyordu.

11. Emily Blunt – ‘The Girl on the Train’ ve ‘Into the Woods’

Emily, ‘The Girl on the Train’ çekiminin hemen başında hamile olduğunu öğrendi ve gizli tutmaya karar verdi. Aktris, gebeliğinin aslında duygusal olarak dengesiz karakterini oynamasına yardım ettiğini ve bu da onun meslektaşlarının role çok fazla düştüğü inancıyla endişe etmesine neden olduğunu söylüyor. Emily, ‘Into the Woods’ çekimlerinde de hamileydi. İlginçtir ki, bu iki filmde de umutsuzca isteyen ancak çocuk sahibi olamayan karakterleri canlandırdı.

10. Courteney Cox – ‘Friends’

Aktris 5 aylık hamile kaldığında Friends’in son sezonu çekiliyordu. Bol giysiler giymesine rağmen, durumunu gizlemek her zaman mümkün olmadı.

9. Reese Witherspoon – ‘Vanity Fair’

Reese Witherspoon, özel durumunu gizlemenin süper bir yolunu keşfetti: Koyu renkli, yüksek bel ve çok miktarda aksesuarla desteklenmiş görkemli elbiseler giymek… Ve gerektiğinde, Reese mobilyaların arkasında durarak oynadı. Tüm vücudunu filmde göremiyoruz; bu nedenle 5 aylık hamile olduğunu fark edemiyoruz 🙂

8. Angelina Jolie – ‘Changeling’

Changeling gibi duygusal açıdan yoğun olan bir filmin çekilmesi Angelina’da büyük stres yarattı. Oğlunu kaybeden karakterle öyle derin bir bağ kurdu ki; bir kez daha anne olmak istedi (ki o sırada halihazırda 4 çocuğu vardı). Bu isteği fazla fazla gerçekleşti! Çekimden birkaç ay sonra, Angelina ikiz doğurdu.

7. Scarlett Johansson – ‘Avengers: Age of Ultron’

Scarlett Johansson’un hamileliği, tüm oyuncu kadrosu ve film ekibinin çalışma programını değiştirdi. Black Widow sahneleri önce çekildi. Buna rağmen Scarlett çok çabuk yoruldu, böylece çekimler uzadıkça uzadı. Baktılar olmayacak; vücut dublörleri kullandılar.

6. Drew Barrymore – ‘Blended’

Aktris film sözleşmesini imzaladıktan birkaç gün sonra hamile olduğunu öğrendi. Filmin başlaması ertelenmişti; yani Barrymore’un ilk sahnelerindegözle görülür bir göbeği vardı. Kostüm tasarımcıları, seyircilere çaktırmamak için çok uğraştılar.

5. Helena Bonham Carter – ‘Sweeney Todd’

Bu filmde hiçbirimiz Helena’nın hamile olduğunu fark etmedik; çünkü sahnelerinin büyük kısmı eski dönemlerde geçiyor ve haliyle Helena korse takıyordu. Ancak göğüsleri için yapabileceği hiçbir şey yoktu: Her sahnede biraz daha büyüdüler!

4 Sarah Jessica Parker – ‘Sex and the City’

Aktris, beşinci sezonun çekiminin ilk günlerinde hamile olduğunu öğrendi. Film ekibinin stilistleri, Sarah’nın durumunu izleyiciden gizlemek için elinden gelen her şeyi yaptı. Büyüyen karnını gizlemek için oversize giysiler giydirdiler ve parlak aksesuarlar eklediler. Ancak ne yazık ki, sezon 8 bölümde apar topar bitirildi. Sarah’ın hamileliğini gizlemek neredeyse imkansız hale gelmişti.

3 Kate Winslet – ‘Divergent’

Bu filmin çekimi sırasında Kate 5 aylık hamileydi. Koyu renk kıyafetler ve özenle seçilmiş kamera açıları, durumu gizlemeye yardımcı oldu. Atlamalı-zıplamalı sahneleri dublorsüz çekmek istedi ama yapamadı. Neyse ki yönetmen anlayışlı çıktı da; doğumdan sonra Kate için ilave sahneler çekilerek film tamamlandı.

2 Blake Lively – ‘The Age of Adaline’ ve ‘The Shallows’

Film çekilirken hamile olan Blake, The Shallows için çok risk aldı. Filmin son iki haftasında yalnızca iki kez dublör kullanarak, rolünün gerektirdiği her şeyi sonuna kadar yaptı. ‘The Age of Adaline’ filmi için de her zamanki gibi çalışmaya devam etti. Meslektaşları, diğer oyuncularla kıyaslandığında Blake’in hiçbir özel koşul talep etmediğini söylüyor.

1 Lena Headey – Game of Thrones

Beşinci sezon finali çekilirken, acımasız Cersei’yi canlandıran oyuncu 5 aylık hamileydi. Yapımcılar, karakterin hapishaneden kralın avlusuna çıplak olarak yürüdüğü sahneyi çekmek için vücut dublörleri kullanıldı. Yine de sahneyi çekmek 3 gün sürdü. Sonuç o kadar başarılıydı ki hiçbirimiz Lena Headey’in hamile olduğunu; hatta gördüğümüz vücutların başka insanlara ait olduğunu hiç fark etmedik.


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir