Her Çocuğun Ailesine Mutlaka Söylediği 10 Yalan | Hadibeh

Her Çocuğun Ailesine Mutlaka Söylediği 10 Yalan


Çocuklarımızın ileride şüphesiz ki dürüst birer birey olması için çabalarız. Onlara Hayatta ki en önemli şeylerden birinin dürüstlük olduğunu anlatırız. Fakat çocuklar bazen size yalan söylemek durumunda kalabiliyor. Hadibeh.com sizin için bu yalanları toparladı. Bakın;

10. Ben Kırmadım

Çocukken hepimiz bazı yaramazlıklar yaptık, bir baktık ki bazen oyun sırasında değerli bir şeyi kırıvermişiz. Tabi korkutan ben kırmadım kendisi düştü yada vefakar kardeşler 🙂 Kardeşim kırdı diye yalan söyledik.

9. Ders Boştu

Okuldan kaçıp eve olması gereken saatten erken gelince, geriye tek bir şey kalıyor tabi “ders boştu”  diye yalan söylemek. Hayır madem kaçtık bari okul çıkışı eve gidelim dimi 🙂

8. Hayır Düştüm

E çocukken hepimiz kavga ettik illaki oluyor. Sen hiçbir şey  yapmasan bile biri sana takılıyor. Ama her sen kavgamı ettin sorusuna hayır düştüm yalanını da  söylemişizdir.

7. Bütün Sınıf Kötü

Koskoca bir eğitim öğretim yılı biter ve karne günü gelir. Klasik olarak kötü gelen karneye anne baba hesap sorar, tabi çocukta yapıştırır yalanı bütün sınıf kötü. buradaki asıl soru ne kadar ilgili ebeveynsiniz sene sonu sadece karneyi sormak doğru değildir.

6. Dişlerimi Fırçaladım

Gece yatağa girmeden önce neden bilinmez ama her çocuk dişlerini fırçalamayı unutur, istemez uyku ağır basıyor tabi. Burada önemli olan sormak değil hadi beraber dişlerimizi fırçalayalım diye teşvik etmek. Yoksa Yalan gelir.

5. Aç Değilim Ben

Çocukların oyun bağımlılığı kötü sonuçlar verebiliyor. Oyun oynamak için okul kaytarılabilir, günlerce aç kalınabilir. Aç mısın ? sorusuna da tabi yalan hemen gelir. Aç Değilim!

4. Ders Vardı

İnsan çocukken okulun değerini bilmiyor. Tabi o yıllarda ders sıkıcı gelince kaçar oyun oynamaya giderdik e ipin ucunu kaçırıp eve geç gidince tabi – Yavrum sen nerde kaldın ? – Anne ders vardı hoca çok tuttu. Diye yalanı yapıştırırdık.

3. Öğretmen Ödev Vermedi ki

Dışarıda Arkadaşlar sesleri geliyor okuldan geldik sıkılmışız zaten tam çıkıcaz birde anne oğlum ödevlerini yaptın mı diyince yalan çıkıveriyor 🙂 Öğretmen ödev vermedi ki. E çocuk zaten sıkılmış dersten çıkmış uyumadan yapsın ne olacak.

2. Daha Uykum Gelmedi

Gözler kan çanağına dönse de o film oyun bitecek. Uykun geldi yat denir ama 🙂 O yalan çıkıverir daha uykum gelmedi ki.

1. Anne Karnım Ağrıyor

Yarın sınav mı var yada gitmek istemediğiniz bir gezi, etkinlik yada akraba ziyareti hemen karın ağrımaya başlar. Uğraş anneyi ikna etmeye karnının ağrıdığına.


Dikkatinizi Çekebilecek Benzer Yazılar