Cinsellikte Doğru Bilinen 7 Yanlış


Çoğu çift cinsellikle ilgili bazı yanlış kalıpları doğru zanneder, işte bu yanlışlar ve doğruları.
Cinsellikte kulaktan kulağa öğrenilen yanlışlar beyninizde o kadar sağlam yer edinir ki artık onları doğru zannetmeye başlarsınız. Hatta bazen bu yanlışları tecrübe ettiğini düşünerek savunan insanları çevrenizde görmeniz mümkündür. Ne yazık ki bir çok efsane ile yaşıyoruz ve çoğu yanlış. İşte bu yanlışlar ve doğruları…

1. Erkeğin ereksiyonu ne kadar uzun sürerse kadın o kadar memnun kalır.

Doğrusu : Kadınların çoğu için 30 dakika bile çok uzun bir süre olabiliyor. İlişki uzadıkça kadının huzursuzluğu artabilir. Bir ilişkinin ortalama süresi 8 dakikadır.

2. Erkeğin erken boşalması kadın için büyük bir hayal kırıklığıdır.

Doğrusu: Asıl hayal kırıklığı erkeğin erken boşaldığı için utanç hissederek geri çekilmesidir. Aksine hala partnerini uyarmaya çalışsa veya duygusal anlamda destek olsa kadınların %99’u yine memnun oluyor.

3. Mükemmel ilişkilerde erkekler kadına nasıl dokunacağını biliyordur.

Doğrusu: Bu ilişkilerde erkek kadına nasıl dokunması gerektiğini sorar. Kadınların ne zaman seks istedikleri veya ne zaman seks yapacaklarını bilme konusunda erkekler üzerinde bir kültürel baskı vardır. Her mükemmel ilişkide mükemmel cinsel ilişki olmayabilir.

4. Kadını orgazma ulaştıran hızlı ve sert klitoral uyarılmadır.

Doğrusu: Kadınlar öncelikle beyinlerinin uyarılmasını isterler, baştan çıkartıcı ön uyarılma, beraber romantik zaman geçirme gibi. Kadınların ön uyarılmalarının ortalama süresi 20 dakikadır.

5. Kadınların çoğu anal seks ister ama bunun pek farkında değillerdir.

Doğrusu: Kadınların sadece %2’si bunu isterler ve bunu isteyip istemediklerinin farkındadırlar.

6. Seks doğaldır, öğrenilemez.

Doğrusu: Çiftler sevişme sırasında ya da daha sonra cinsellikleri hakkında konuşarak, birbirlerine geri bildirim vererek, nelerden haz duyduklarını ya da rahatsız olduklarını söyleyerek cinselliği birlikte öğrenebilirler.

7. Kadının orgazm olabilmesi için erkeğin penisinin yeterince büyük olması gerekir.

Doğrusu: Kadınların sadece %15’i yalnız vajinal birleşmeyle orgazm olabiliyor. Orgazm olan kadınların ise tahrik yöntemi daha çok seks öncesi cinsel uyarma ile gerçekleşiyor. Ön sevişme, güzel sözler vs…


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir