Cinsel Doyumsuzluk Olarak Adlandırılan Nemfomani Hakkında Bilgiler

Çağımızda oldukça sık rastlanan Nemfomani diğer adı ile Hipersekseksüalite doymak bilmeyen cinsel istek arzusudur.


Sadece kadınlarda görülen aşırı cinsel içgüdüye verilen ad olan Nemfomani bazı ruhsal hastalıklar sonucu (Örneğin; Bipolar Bozukluk gibi) ortaya çıkmaktaymış. Doymak bilmeyen cinsel birleşme isteği ya da kuvvetten düşene kadar yapılan mastürbasyon Nemfomani'ye görnek gösterilebilir. Sosyal yaşantının bile darmadağın olmasına sebep olan bu hastalık çağımızda oldukça popüler.

1. Kendini Frenleyememek

kadın kendi kişiliğine, tipiyle ve duygularıyla aynı düzeyde olmasa bile karşısındaki her sınıftan erkeğe asla 'hayır' diyemiyor. Cinsel isteğinin fazla olmasından kaynaklanan bu durumda yaşanan cinsel ilişkiden sonra bile pişmanlık duyulmadığı söyleniyor.

2. Sürekli Arzulamak

Birçok insanın sandığının aksine sık sık cinsel değişiklik aramak ya da cinsel isteğin güçlü olması anlamında kullanılan bir sözcük olmadığı söyleniyor. Ancak kişinin arzusu ve gücü cinsel isteğin şiddet derecesini belirliyormuş. Karşı tarafa duyulan haz ne kadar çok olursa yaşanan ilişkide bir o kadar şiddetleniyor.

3. İsteklilik

Cinsel birleşmeden hemen yada çok kısa süre sonra tekrar uyanan cinsel istek olarakta açıklanıyor. Günümüzde ise her normal kadının kısa sürede de olsa birkaç kez orgazma ulaşabileceği artık bilinmekte. Fakat Nemfomani hastaları hiç hız kesmeden günlerce bu zevki yaşamak istiyorlar.

4. Sinirsel Bozukluluk

Nemfomani belirtisi taşıyan kadınlarda sinirlerin duyarlılığı aşırı oranda artıyormuş ve cinsel içgüdüyü etkiliyormuş. Büyük beyinin cinsel ilişkiyi kontrol eden, eş seçimini ayarlayan ve doyumu sağlayan sinirleri bozulduğundan dolayı bu tür rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyormuş. Nemfoman (Nemfomanya hastalarına verilen isim Nemfoman) isteklerinin ve eşinin esiri olabilmekteymiş. Daha ileri boyuta giderse yaşanan ilişkiden acı eşliğinde daha büyük zevkler yaşanabiliyormuş. Örneğin; İzleyenler bilir Nemfomanyak filmi gibi.

5. Gerçek Nemfomani

Bir gerçek Nemfomani, birde sözde Nemfomani bulunmaktadır. Gerçek Nemfomani Hastaları sinir sisteminin organik bozuklukları (sinir ve bezler arasındaki bağlantılarda aksaklıklar gibi) yer alırken, sözde Nemfomaninin nedenleri ruhsal rahatsızlıklarmış. Bu türde söz konusu olan ise sadece 'yanlış tutumlar.

6. Hormon Bozuklukları

Nemfomaniye yakalanmanın en büyük ve organik sebeplerinden bir diğeri ise hormon bozukluklarıdır. Kanser nedeni ile hormon tedavisi gören kadınlarda cinsel istek artışı rahatsız edecek düzeye kadar çıkabiliyormuş. Bu nedenle evli kadınlarda aldatma eğilimi ortaya çıkabiliyormuş.

7. Sosyal Yaşantı

Nemfoman'lar kendi cinsellikleri, çevreleri ve cinsleriyle uzlaşmazlık içine girebiliyorlarmış. Psişik nemfomaniye yol açan nedenler kişisel olmakla birlikte bazı temel tipler gösterilebilir. Nemfoman'lar çoğu kez sosyal yaşantılarını ve yasaları hiçe sayabilirlermiş. Çünkü onların tek amaçları var, o da bir erkek ile cinsel ilişki yaşamak. Bunun için oldukça uzun bir arayışa girebilirler hatta ilk gördükleri ve elde edebilecekleri erkek ile beraber olabilirler.

8. Özveri

Normal bir kadın yapısı erkeğine bağlanmayı gerektirir. Erkeğini seven kadın, onun yanında mutluluk ve güven duyar. Erkeğine bağlılığının verdiği, bağımlılık psikolojisi kadınların ruhsal yapılarına uygundur. Sevdiği erkeğine kadının yapamayacağı özveri yok gibi olsa Nemfoman'lar sadece çıkarları için yani seks içinde erkeğini kendine çekebilir. Üstüne katlandıkça katlanan ve bitmeyen seks arzusu ile biryerden sonra erkeğinin, kadınına olan özverisinide söndürebilir.

9. Nemfomani Zararları

Nemfomani kişinin tüm sosyal yaşantısını ve ilişkilerini etkileyen bir hastalık türüdür. Nemfoman sürekli seks ve cinsel birleşme üzerine yoğunlaştığı için yeni girdiği ve yeni tanıştığı bir ortamdaki erkeklere cinsel obje gözü ile de bakması etrafını rahatsız eder ve arkadaşlık ilişkilerinide köreltebilir. Çevresiyle olan dostlukları zedelenebilir hatta sıklıkla tekrarlayan başarısız ilişkilerin içinde bulunabilirler. Normal bir yapıdaki insanı bu tür davranışlar ve arkadaş eksiklikleri depresyone itsede Nemfomani hastaları için bir sorun teşkil etmeyebiliyor.

10. Hastalık

Bunun dışında Nemfomanın cinsel yolla bulaşan hastalıkları kapma riski diğer insanlara göre de oldukça yüksektir. Sürekli bir eş değiştirme isteği ve tek eşlilikten uzaklığı kişinin sağlığını tehlikeye atar. Bu yüzden her koşulda cinsel ilişki sırasında korunmak faydalı bulunuyor. Bir Nemfomani hastasına denk gelmeniz ise dünya genelinde sadece %7'dir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
Hadibeh Hadibeh
3
Hadibeh
Beğenmedim Beğenmedim
10
Beğenmedim
Sevdim Sevdim
18
Sevdim
Çok Tatlı Çok Tatlı
3
Çok Tatlı
Kızdım Kızdım
4
Kızdım
Komik Komik
8
Komik
Korkutucu Korkutucu
11
Korkutucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cinsel Doyumsuzluk Olarak Adlandırılan Nemfomani Hakkında Bilgiler

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Giriş Yap

Captcha!
Hadibeh Hesabınız Yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Yenileme

Geri
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Geri
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List