Çiftleri Evlilikten Soğutan 8 Tuhaf Gelenek

0
46176

Her genç kız ve erkeğin hayalidir kendine uygun bir eş bularak evlenmek. Fakat bazı adet ve gelenekler de var ki adeta gençlerin evlenmemeleri için yaratılmış gibi. İşte ”evlenmekten vazgeçiyorum” dedirtecek ülke ülke düğün gelenekleri…

1. Pakistan

Damat adayı kızın aile büyükleri tarafından bir sınavdan geçirilir. Damada akla gelmeyecek ağır hakaretler edilir. Damat adayı tüm bunlara katlanabilir ve soğukkanlı davranabilirse sınavdan başarıyla geçmiş olur.

2. Guam

Guam’da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar evlenmeden önce bekaretini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor.

3. Moritanya

mauritania force feeding fat women

Evlenmeden önce kızların en fazla 100 kilo olması gerekiyor ve damadın ailesi tarafından geline sürekli yemek yediriliyor. Eğer yemek istemezse gelin cezalandırılıyor.

4. Kolombiya

Gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.

5. Hindistan

Hindistanda gelin ve damat için kutsal ateş yakılır ve etrafına minder konur. Kutsal ateşin etrafına 4 tur dönüldükten sonra mindere ilk kim oturursa evde onun sözünün geçeceğine inanılır.

6. Kuzey Kore

Kuzey Kore de evlenirken kaz ve ördek önemli bir araçtır. Eskiden damatlar arkalarına kaz bağlayarak at üzerinde gelinin evine giderlerdi. Şimdi ise ördeği sembolik, tahta ördek olarak kullanıyorlar. Evlenmeden önce çiftin evine tahta ördek yerleştiriliyor. Çift tahta ördeği ters olarak koyarsa kavga ettikleri düz bir biçimde kalırsa iyi anlaştıkları anlamına geliyor.

7. Vikingler

Vikingler zamanında gelinler açık arttırmayla veriliyorlardı. Damat adayı kızın üzerinden bir fiyat belirleyip sunuyor, kızın babası ise pazarlığa girişiyordu.

8. Bosna Hersek

Damat adayı, kızın evine davet edilerek ailenin büyükleri evlilik hakkında tartışmaya girer. Kızın ailesindeki büyükler damat hakkında bir karara vardıktan sonra damada kahve ikram edilir. Kahve tuzlu ve ekşiyse damat reddedilmiş, tatlıysa uygun görülmüş anlamına gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here