Burnunu Karıştıranlara Artık Farklı Bir Gözle Bakacaksınız!


Bilim dünyası tarafından şok eden bir keşif yapıldı.

Burnunu karıştıran kişiler birçok toplum tarafından yadırganırken, bilim tam tersini söylüyor. Burnunu karıştıranlar oldukça sağlıklı insanlar, sümük yiyerek birçok hastalıktan kurtulabilirsiniz

Dünya üzerinde gün geçtikçe yeni bilimsel bulgular ortaya çıkıyor. ABD’nin öncülüğünde yapılan birçok testte çaresiz hastalıklar için çözüm yolları aranırken, insanların daha uzun yaşayabilmek için ne gibi önlemler alması gerektiğine dair çalışmalar yürütülüyor.

Bu çalışmalardan birisi daha geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Bilim çevrelerinde yankı uyandıran çalışmaya göre burnunu karıştıran insanlar oldukça sağlıklılar ve sümük yemek birçok hastalığı yok ediyor.

Uzmanlar çocuğunuzu burnunu karıştırırken gördüğünüzde engel olmamanız gerektiğine değiniyor. Yapılan araştırmada burnunu karıştıran insanların karıştırmayanlara göre daha sağlıklı olduğu kanıtlandı.

Araştırmanın ikinci bölümünde ise çıkarılan kuru kalıntıların yenmesi halinde bağışıklık sisteminin ciddi oranda güçlendiği ortaya kondu.

Araştırmayı yürüten Profesör Friedrich Bischinger, burun bakterileri tarafından biriktirilen bu kalıntıların adeta bir filtre gibi olduğunu ve bağırsağa indiğinde ilaç görevi gördüğünü söyledi.

Dişlere faydası bulunan sümüğün diş macunu yapımında kullanılabileceği ifade edildi. Bulguları açıklayan Amerikan Mikrobiyoloji Derneği sümüğün tüm bunların yanında mide ülserini, solunum yolu enfeksiyonlarını ve hatta HIV’i önlediğinin saptandığına dikkat çekti.

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsin


Like it? Share with your friends!

102
102 points

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles