Bir Grup Türk Genç, İnşaat artıklarıyla araba yaptılar!

İnşaatlardan topladıkları malzemeler ile güneş enerjili araba üreterek ödüller alan gençler şimdi şirket kurup 3 boyutlu yazıcı geliştiriyor.


İnşaatlardan topladıkları malzemeler ile güneş enerjili araba üreterek ödüller alan gençler şimdi şirket kurup 3 boyutlu yazıcı geliştiriyor.

Kısıtlı imkanlar ile geliştirdikleri güneş enerjili ve elektrikli arabalar sayesinde ödüller ve destekler alan öğrenciler imkansızı başardı ve yeni bir teknolojiyi hayata geçirerek şirketlerini kurdu.

İNŞAATTAN TOPLAYIP ARABA YAPTILAR

Ege Üniversitesinde okuyan bir grup genç, kısıtlı imkanlar nedeniyle inşaatlardan topladıkları straforlarla güneş enerjili araba imal etti.

EN UYGUN BÜTÇELİ ARAÇ SEÇİLDİ

Araçlarını geliştirecek yer bile bulamayan buluşçu gençler, arabanın parçalarını yolda tamamlayarak Kocaeli’de düzenlenen TÜBİTAK Formula G yarışına katıldı ve yarış tarihinin en uygun bütçeli elektrikli aracı seçildi.

DÖNÜŞ İÇİN ARABAYI PARÇALAYIP SATTILAR

Rakiplerinin nakliyeye verdiği para kadar bir bütçeyle arabayı üreten ekip, dönüş yolunda paraları olmadığı için aracı parçalayıp hurdacıya sattı ve İzmir’e bu sayede geri dönebildi. KAZMA KÜREKLE ATÖLYE KURDULAR Gençlerin başarısı daha sonra üniversitenin dikkatini çekti ve onlara çalışabilecekleri bir arazi tahsis edildi. Bu sefer de ellerine kazma kürek alan gençler atölye inşa ederek burada da elektrikli araba yaptı ve Elektro Mobil yarışmasında Tasarım Ödülü’ne kavuştu.

3 BOYUTLU YAZICI GELİŞTİRDİLER

Projeleriyle adından söz ettirmeye başlayan başarılı gençler, Endüstri 4.0’ı hayata geçirmeyi amaç edinerek 3 boyutlu yazıcı entegrasyonu projesi geliştirdi ve bu sayede Sanayi Bakanlığı ile KOSGEB’den destek aldı.

HEDEF 4.0-3D PRİNTER

O gençler, şimdi küçük bir öğrenci girişimini VolTurk Teknoloji şirketine dönüştürerek Endüstri 4.0-3D Printer entegrasyonu yapıyor.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
Hadibeh Hadibeh
0
Hadibeh
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Grup Türk Genç, İnşaat artıklarıyla araba yaptılar!

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Giriş Yap

Captcha!
Hadibeh Hesabınız Yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Yenileme

Geri
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Geri
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List