Bilimin Hiç Bir Zaman Açıklayamayabileceği 9 Gizemli Olay

Bilim ve teknoloji ne kadar gelişmiş olsa da bilimin açıklayamadığı bazı olaylar hala gizemini korumaya devam ediyor.


1. Doğada birden beliren bazı hayvan türleri.

Tarihte neredeyse her hayvan türü, başka bir türün yerine gelmiş ya da yerini başka bir türe bırakmıştır. Ancak Mamutlar gibi bazı memeli türlerinin atası yoktur, bu yüzden bilim adamları bu türlerin kökenini açıklamakta zorluk çekiyorlar.

2. Kuzeyi gösteren inekler.

İnekler üzerinde çalışma yapan bilim adamları ineklerin büyük bir çoğunluğunun otlarken tıpkı bir pusula gibi kuzeyi gösterdiklerini fark etmişler. Bu olayın nedenini araştıran bilim adamları kayda değer bir sonuca ulaşamamışlar.

3. Jelatine benzeyen yağmur.

Washington Oakville şehrinde 1994 yılında havadan jelatin gibi görünen ilginç bir madde yağmış ve ertesi gün şehirde yaşayan çoğu kişi grip benzeri bir hastalık geçirmiş. Sıvının içeriğini inceleyen bilim insanları iki tip bakteriye rastlamışlar ancak bu maddenin tam olarak ne olduğunu açıklayamamışlar.

4. Karanlık madde.

Karanlık madde, evrende bulunan ve elektromanyetik dalgalarla etkileşime girmeyen ve varlığı sadece kütle çekim etkisiyle belirlenebilen maddelere denir. Bilim adamları evrenin %24'ünün karanlık maddeden oluştuğunu söyleseler de maddenin varlığına dair kesin bir kanıt hala bulunamadı.

5. Güneş sisteminde kaç gezegen var?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda Plüton gezegen olmaktan çıkarılmıştı, bu olaydan sonra bilim insanları Kuiper kuşağı denilen ve Güneş etrafında dönmekte olan gök cisimlerinin bulunduğu bir kuşakta Plüton'dan daha büyük olan binlerce gök cismi olduğu keşfedildi. Bilim insanları bu cisimlerin gezegen olup olmadığında henüz kesin bir kanıya varabilmiş değiller.

6.

tarih öncesi çağlarda dünya üzerinde dev hayvanlar yaşamaktaydı. Ancak yaklaşık 10 bin yıl önce hepsi ortadan kayboldu, çeşitli teoriler olsa da hala neden ortadan kayboldukları kesin olarak bilinmiyor.

7.Neden rüya görürüz?

Bazı bilim insanları rüyaların beynin içinde kalmış çeşitli görüntüler ya da beyin dalgalarından kaynaklandığını söyleseler de neden rüya gördüğümüz kesin olarak ispatlanabilmiş değil.

8.Kan grupları neden var?

bilim insanları insanların neden değişik kan gruplarına sahip olduğunu kesin olarak açıklayamıyorlar. Bunun hakkında en kesin bilgi, farklı grupların değiş farklı hastalıklara karşı daha güçlü bağışıklığa sahip oldukları. Örneğin 0 kan grubuna sahip insanların sıtma hastalığından ölme riski diğer gruplara göre daha düşük.

9. Uzay kükremesi

2006 yılında bir grup uzay bilimci dünya dışından gelen garip sesler keşfetti. Ses dalgaları uzay boşluğunda yayılmıyor olsa da sesin kaynağının radyo dalgaları olduğu biliniyor, ancak sesin tam olarak nereden yayıldığı henüz bilinmiyor. Videoda çeşitli gezegenlerden yayılan sesleri dinleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
Hadibeh Hadibeh
1
Hadibeh
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
4
Korkutucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilimin Hiç Bir Zaman Açıklayamayabileceği 9 Gizemli Olay

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Giriş Yap

Captcha!
Hadibeh Hesabınız Yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Yenileme

Geri
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Geri
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List