Bilimin AÇIKLAYAMADIĞI 5 Gizemli Olay


Bilim pek çok soruya açıklık getirsede zaman zaman bazı olaylara net açıklama yapmaya bilmekte. Hadibeh.com bilimin açıklayamadığı esrarengiz beş olayı sizin için listeledi…

1. Bimini Yolu

Bahama adalarındaki Kuzey Bahama adası açıklarında meydana gelen bu kaya aşınmalarının nasıl oluştuğu ile alakalı tam açıklama olmamakla beraber birçok teori bulunmaktadır.

Henüz kimse bu yolun nasıl oluştuğu ile alakalı net bir açıklama yapamamıştır. Arkeologlara göre bu yol kayaların zamanla düzenli ve dikdörtgen bir şekilde aşınması ile oluşmuştur. Başka bir teoride ise bu yolu insanlar yapmıştır fakat bunu ispatlayan hiçbir belirti yoktur.

2. Dans Vebası

Bu olay 1518 in Temmuz ayında, Farou Troffea adında bir kadının Strazburg sokaklarında dans etmesi başlar. Daha sonra bir çok insan kadına eşlik etmeye başlar ve dans tam olarak 1 ay kadar sürer.

Dans eden insanların hepsi açlık, susuzluk, felç, yorgunluk, kalp krizi gibi sebeblerden dolayı hayatını kaybeder. Bilim insanları o tarihte o meydana insanların neden ölene kadar dans ettiğini veya neden duramadıklarını hala açıklayamamakta ve bu olay tüm gizemini korumakta

3. Jim Gray’in Kaybolması

Jim Grey’in Kaybolması hikayesi 28 Ocak 2007 tarihinde san Francisco kıyılarında Farolan adalarında botu ile kaybolan ve daha sonra kendisinden hiç bir haber alınamayan bilim adamının trajik ve gizemli olayıdır. Tuhaf olan bu bot her türlü acil durumda ne olursa olsun yer bildirme teknolojisi ile donatılmış olsada hiç bir şekilde sinyal alınamamıştır.

Kaybolduktan 5 yıl sonra Jim Grey ölü olarak kayıtlara geçti ama hiçbir şekilde ne ondan geri kalanlara nede bottan kalanlara ulaşılamadı.

4. Rongorongo Yazısı

Rongorongo yazısı 19. yy da Paskalya adasında keşfedilmiştir ve asla çözülemeyen bir yazı sistemidir. Rongorongo’nun çözülmesi için yapılan bir çok çalışma başarısızlık ile sonuçlanmıştır.

Dünyada 25 adet Rongorongo kitabesi vardır. Rongorongo’lar büyük ihtimalle köpek balığı dişi veya kuş kemiği veya bir obsidyen parçası ile tahtaya işlenmiştir. Bu Yazılar günümüzde hala gizemini korumakta ve üzerine çalışılmaktadır.

5. Dyatlov Geçiti Vakası

Dyatlov geçiti vakası dokuz kayakçının Ural Dağlarında Tahminen 2 Şubat 1959 tarihinde gizemli ölümleri ile açıklanan olaydır. 26 Şubat tarihinde kurtarma ekibi terkedilmiş ve kullanılmaz hale getirilmiş parçalanmış bir çadır bulmuştur.

Çadırı bulan kişi çadırın parçalanmış olduğunu fakat grubun eşyalarının ve ayakkabılarının hala orada olduğunu söylemiştir. Araştırmacılar daha sonra yaptıkları çalışmalarda fark etmişler ki çadır içeriden yırtılmıştır.

Daha sonra çadırın dışarısında 9 kişinin çorap izleri izlenerek cesetlere ulaşılmıştır. Fakat deneyimli dağcıları ayakkabılarını dahi giymeden korkutarak kaçıran şeyin ne olduğu asla bulunamamış, açıklanamamıştır.

Şimdi düşünün bir şey oluyor ve çadırı içeriden yırtarak hiçbir şey giymeden çoraplar ile aynı yöne kaçıyoruz. Sizce Ne Olabilir ? Fikrinizi Yorumlara Yazabilirsiniz. Daha fazla kişinin görmesi için paylaşmayı unutmayın…

Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir