Asya Bölgesinin En Eski Dili Sanskritçe İnsan Olmanın 9 Kuralını Nasıl Açıklamış Bakın!


Sanskrit, Hint-Avrupa dil ailesinin Hint-İran koluna bağlı en eski belgeli dilidir. Eski Hint devletinin tarihi ve kültürü, ilham verici ve güçlü.

Bu yazıda insan olmanın en önemli Sanskritçe kurallarını paylaşıyoruz.

Bu kurallar sadece sizi gerçek bir insan yapmanın yanında, aynı zamanda mutlu ve tutkuyla dolu dolu bir yaşam süren bir insan yapacaktır. Anlayışınız, görüşleriniz ve davranışlarınız tüm yaşamınızı şekillendirecektir. Tabi bu kurallara bağlı kalındığı sürece…

1. Tek Bir Bedeniniz Olduğunu Asla Unutmayın

Sizde kendizi güçlü mü hissediyorsunuz ? Bu resimi paylaşarak dostlarınızı güçlü olmaya davet edebilirsiniz…

Hepimizin tek bir bedeni var. Bundan dolayı, onu beslememiz ve ona iyi bakmamız gerekiyor. Ne kadar zengin ya da güçlü olduğun önemli değil, başka bir bedene sahip olamazsın ya da sonsuza kadar genç kalamazsın. Bu yüzden sağlığınıza değer vermeli ve vücudunuzdaki her organ için özen göstermelisiniz.

2. Hayatta Öğrenmeyi Hiç Bir Zaman Bırakmayacaksın

Öldüğün güne kadar öğreneceksin! Hayattaki ilk ders doğduğun an geliyor. Nefes almayı öğreniyorsun ve bu acı verici bir ders. Bebek ilk nefesi ciğerlerine çektiğinde canı yanar ve ağlamaya başlar. Hayatınızın son dakikasına kadarda bir şeyleri öğreneceksiniz. Bu yaklaşımı unutmayın bilgi ve bilgi içindir. Öğrenmeye karşı kendinizi kapatmayın.

3. Hata Yok, Sadece Dersler Var

Sadece şunu unutmayın ‘hatalarınız’ en iyi derslerinizdir. Bu düşünce siziharika bir insan yapar. Bu şekilde aynı hataları tekrar tekrar tekrarlamayacaksınız ve tüm deneyiminiz gelecekte size yararlı olacaktır.

4. Öğrenilene Kadar Bir Ders Tekrarlanır

Sonunda öğrenene kadar aynı dersi tekrar tekrar tekrar yaşayacağız. Ancak o zaman bir sonraki derse geçebiliriz.

5. Öğrenmenin Yaşı Sonu Yoktur

Hayatın bizim için sahip olduğu derslerinin sonu yoktur. Nefes aldığımız sürece hayat bize öğretmeye devam edecek.

6. Sizin Elinizde Olan Şey Dünyanın En Değerlisidir

Hayatın size verdiği şeyi kabul etmeli ve sahip olduklarınızdan mutlu olmalısınız. Ne istediğine dikkat et ve her zaman ihtiyacın olan kadar olanı ile mutlu ol.

7. Diğerleri Sadece Senin Aynaların Bunu Unutma

Bir insanı sadece varlığından dolayı sevemez ya da nefret edemezsin. Birinden bir şeyden nefret ederseniz, doğru ama şunu unutmayın? Nefret ettiğiniz kişi muhtemelen kendinizde nefret ettiğiniz bir şeyi yansıttığı için ondan nefret ediyorsunuz.

8. Sorumluluk Almaktan Korkmayın

Kendi kaderinizin kralı sizsiniz ve geleceğiniz kararlarınıza bağlıdır. Hepimizin yaşamında özel bir amacı var, ama bizim yaşam döngüsümüz sadece eylemlerimiz ve kararlarımız tarafından sarılıyor. İşte bu yüzden kim olduğunuz ve ne yaptığınız için sorumluluk almanız gerekiyor.

9. Kendi İçinizdeki Cevapları Aramaktan Kaçmayın

Varlığının amacının ne olduğunu öğrenmek istiyorsan, ruhuna daha derin girmelisin. Bütün cevaplar senin içinde yatar, ama kıymetlidirler ve aramak için çok sabır ve çaba gerektirirler. Kendinize mümkün olduğu kadar zaman ayırın ve daima ruhunuzu besleyin.

Kaynak: successfulflow

Hadibeh.com ‘u Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz

 


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir