Amazon Coins Nedir, Nasıl Kullanılır?

Dünyanın tartışmasız en büyük perakendecisi konumunda olan Amazon, kendi para birimi olan amazon coini kullanıyor.


Firma Amazon Android uygulama mağazasında Amazon Coins adını verdiği kendi sanal para birimini kabul ediyor. Amazon Coins, Kindle Fire kullanıcıları için kolay bir şekilde oyun, uygulama ve uygulama içi uygulama ödeme imkanı sağlıyor. Kullanıcılar,  kredi kartının yanı sıra sanal para ile ödeme de yapabiliyorlar.

Amazon, Amazon Coins’in kullanıcılarının sayısını arttırmak  için çok ciddi bir promosyon kampanyası yapıyor. Firmanın duyurduğuna göre Amazon Coins kullanılma başlanırken, kullanımının yaygınlaşması için, kullanıcılara uygulama, oyun ve uygulama için satın almalarda kullanılması için on milyonlarca dolar değerinde Amazon Coins ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Hizmet, geliştiriciler için de yeni bir gelir imkanı sunan. Amazon Coins tercih edecek geliştiriciler uygulama ve uygulama içi satışlardan Amazon’a %30 komisyon verecekler.

Amazon için burada çok daha büyük bir potansiyel var. Apple kendi uygulama mağazasında çok ciddi bir ekonomik yapı oluşturmuş durumda. Android de Amazon’un var olan gücü ile benzer bir yapı oluşturabilir. Kindle’ların iOS cihazlar kadar yaygın olmaması burada bir dezavantaj olabilir. Avantajına bakacak olursak, Amazon, benzer ekosistemleri oluşturmuş olan Apple ve hatta Facebook’tan farklı olarak internetin fiziksel ürünlere en çok dokunan tarafında yer alıyor. Bugün sadece uygulama satın almak için kullanılan Amazon Coins’in yarın Amazon’un e-ticaret tarafında da kullanılması son derece muhtemel. Bu durumda Amazon Coins bir sanal para birimi olmanın çok ötesine geçerek, neredeyse gerçek bir para birimi haline bile gelebilir. Tüketiciler Amazon Coins ile bir yandan uygulama, diğer yandan fiziksel ürünler satın almaya başladığı noktada Amazon sanal para birimi pazarında benzersiz bir konuma ulaşabilir. Eğer bu gelişmeler yaşanırsa,  diğer firmalar da benzer modelleri kendi sistemlerine taşıyacaklardır.

Amazon, Amazon Coins adını verdiği kendi sanal para birimini yavaş yavaş piyasaya sürecek. Mayıs ayında, öncelikle sadece ABD’deki müşterilerinin kullanıma açılacak olan bu hizmet ile Kindle Fire kullanıcıları kolay bir şekilde uygulama satın alabilecekler.

Amazon Coins kullanılma başlanırken, kullanımının yaygınlaşması için, kullanıcılara uygulama, oyun ve uygulama için satın almalarda kullanılması için on milyonlarca dolar değerinde Amazon Coins ücretsiz olarak dağıtılacak. Burada ki laf kalabalığına bakmayın 500 Amazon coini 5 dolar ediyor. Aklınızda bulunsun.

Amazon, benzer ekosistemleri oluşturmuş olan Apple ve hatta Facebook’tan farklı olarak internetin fiziksel ürünlere en çok dokunan tarafında yer alıyor. Bugün sadece uygulama satın almak için kullanılan Amazon Coins’in yarın Amazon’un e-ticaret tarafında da kullanılması son derece muhtemel.

Amazon üzerinden Amazon Coins kazanılabilir ya da hediye edilebilir. Bunlar bir prepaid kart yardımı ile fiziki olarak da kullanılabilir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
Hadibeh Hadibeh
0
Hadibeh
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amazon Coins Nedir, Nasıl Kullanılır?

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Giriş Yap

Captcha!
Hadibeh Hesabınız Yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Yenileme

Geri
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Geri
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List