Ailecek İzlenmesi Sakıncalı Olan, İzlenesi 6 Film

0
9011

Filmin iyi ya da kötü olmasından çok içerdiği cinsellikle bir şekilde adından söz ettirmiş filmlerin varlığını herkes bilir. Bu listede bu tarz filmler var ancak içlerinde gerçekten kaliteli filmler varken sanatsal açıdan zayıf yapımlar da yer alıyor. Pedro Almodovar’dan Stanley Kubrick’e, Roman Polanski’den David Lynch’e kadar sinema dehalarının filmlerinin de bulunduğu eserlerin bazıları gerçekten birer başyapıt.

1. Kids

Kids, 1995 yılında Larry Clark tarafından yönetilen ve Harmony Korine tarafından yazılmış, Amerikan kökenli bir sinema filmi.

2. Killer Joe

Kiralık katil Joe Cooper belli bir para karşılığında işi yapacaktır, fakat Chris ve Ansel’in yeterli parası yoktur. Joe gitmek üzereyken her şeyden habersiz ve günahsız olan Chris’in kız kardeşi Dottie (telmple)’yi farkeder. Parası bulunup ödeninceye kadar Dottie’yi alı koyar.

3. Requiem for a Dream

Geçimlerini uyuşturucu satarak kazanmaya karar veren Harry ve Tyrone için her şey gayet güzel başlamıştır. Hayli para kazanırlar. Film uyuşturucu bağımlısı bir genç ve televizyondaki yarışma programına umut bağlamış annesinin trajedisini anlatıyor.

4. Natural Born Killers

Giderek efsanevi halk kahramanlarına dönüşen ikilinin hikayesini tüm katliamlarından tek sağ kurtulan kişinin ağzından dinleriz.

5. The Canyons

Film 20’li yaşlardaki gençlerin, sonu dolandırıcılık, paranoya ve vahşetle biten öyküsünü anlatıyor.

6. The Wolf of Wall Street

Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90’ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam etmektedir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here